Jatkakaa.
Jumalan rakkaus kumoaa
5
58
Vastaukset
Jumalan rakkaus kumoaa terveen järjen kun ihminen saa tartunnan.
- bipolaarinen
Jumalan rakkaus kumoaa yhteiskuntarauhan, kun jumalan hullut pääsee vauhtiin ja alkaa listimään toisiaan. Ruandassa ja Pohjois-irlannissa esimerkiks.
- Ei tyhjästä
Päivi Räsäsen Rakkaus kumoaa Jumalan...eiku en ole kovinkaan hyvä tässä!
- Jumala on kakkaus
"Jumalan rakkaus kumoaa"
Olematon ei voi rakastaa ketään. - Jumalan rakkautta
Hoos.14:1 "Samaria joutuu tilille synneistään, se on kapinoinut Jumalaansa vastaan. Sen miehet kaatuvat miekkaan, sen pienet lapset murskataan, ja raskaana olevat naiset viilletään halki."
Jer.19:9 "Minä panen kaupungin asukkaat hädässään syömään poikiensa ja tyttäriensä lihaa, ja he joutuvat syömään myös toinen toisensa lihaa, kun viholliset piirittävät heitä ja tavoittelevat heidän henkeään."
1Sam.15:3 "Mene siis nyt ja kukista amalekilaiset. Julista heidät ja heidän omaisuutensa Herralle kuuluvaksi uhriksi. Älä sääli heitä vaan tapa kaikki, miehet ja naiset, lapset ja imeväiset, härät ja lampaat, kamelit ja aasit."
4Moos.25:4 "Ja Herra sanoi Moosekselle: "Ota kansan kaikki päämiehet ja lävistä heidät paaluihin Herralle, vasten aurinkoa, että Herran vihan hehku kääntyisi pois Israelista"."
Kaikki edellä mainittu on kuitenkin vasta pientä verrattuna kristinuskon jumalan virittämään loppuhuipennukseen eli ikuiseen sadistiseen mielihyväänsä, missä ihmisten lihat viillellään, polttoraudat sähisee lihoissa, iho on tulessa, silmät revitään päästä ja ihmisten nahat revitään päältä yhä uudelleen ja uudelleen ja uudelleen, ikuisesti.
Dan.12:2 "Ja monet maan tomussa makaavista heräjävät, toiset iankaikkiseen elämään, toiset häpeään ja iankaikkiseen kauhistukseen."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654650Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232230Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761781Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951272
- 471159