Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Bordellit laillistettava

Bordellit pitää laillistaa niin kuin muuallakin
maailmassa.
Miesten naimahalut eivät lopu,niinpä olisi
parasta laillistaa koko touhu.
Seksin ostorajoitukset olisivat lakiin kirjattuna
aivan täydellinen virhe,miesten tarve saada naista
on niin vahva että sitä on aivan turha laeilla
yrittää rajoittaa,siitä olisi vain turhaa työtä.
Laillistettu valvottu bordellitoiminta olisi paras.
81753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

asiaa.

Äänestä

miesten pano haluja ei koskaan saada taltutettua, se on faktaa. kanssa faktaa että huoraaminen on mailman vanhin ammatti ja tuskin niin vaan loppuu vaikka joku politiikko niin haluaa.
ruosissa ei toimi homma ollankaa. on vaan mennyt huorat maan alle ja niitten löytäminen ei ole ongelma yhtään. klassises 80 luvun todella paskaset tukholman huora kadut on jo saanut takas monta heroiini huoraa..
eli parempi kontrolli taudeille ja muulle olis ku tehdään niin ku monet muut euroopan maat, siis tehdä huoratalot laillisiksi

Äänestä
  • Tässä huora-asiassa on aina niin hassu sävy.
    Että kun asiassa on niin paljon epäkohtia, niin parempi alistua kokonaan, heittää hanskat tiskille ja laillistaa koko touhu.
    On aivan sama kuin haluttaisi laillistaa vaikkapa lapsityövoima ja orjuus, sillä niitäkin vastaan taisteleminen vain aiheuttaa lisää ongelmia ja epäkohtia.
    Siinäkö siis ratkaisu joka asiaan: LUOVUTTAMINEN!?

    Äänestä

tuplasti.

Äänestä
  • Kyl käy tumputtaminen pitemmän päälle kyrsii. Mäki oon tumputtanu kohta 8v,2-3krt päivässä.Pillua ei oo tippunu 8v,vituttaa. Ei oo varaa käydä rafloissa eikä maksullisissa, kun elatusmaksut vie kaikki fyget. Oisko sulla mitään muita vinkkejä heittää.Mä ite kannatan laillisia bordelleja joissa taksat ois tulosidonnaisia.

    Äänestä

kunhan sinä menet sinne itse töihin
ja se valvonta, katsotaanko onko asiakkaalla
tauti ja onko pippeli pesty?
ja kuka voi pakottaa ketään naimaan jos asiakas on epämiellyttävä?
mistä saadaan työvoima?
nuori ja tiukka?
vai kokenut ja löysä ja ruma?
ja katsotaako miesten mitat ettei alamittaisia
päästetä minimi 18 cm ja 6 cm paksu, koska naiselle
on kidutusta yrittää lypsää pienempää.
ja ei kovin rumaa ja lihavaa, ja ennen kaikkea
18-vuotiaalle korkeitaan 35-vuotias asiakkaaksi.

nainen

Äänestä
  • Oot oikeessa....Ja sit viel niiku sinne bordelleihi noit miehii huoriks nii se ois ok......Suomalaiset bordellit ois miesbordelleja eli vaa miehet siel töissä meitä naisia viihdyttämässä...Miehet voi hakee huorapalvelunsa venäjältä niiku tähänki asti.

    Äänestä

  • Siinä jäis kyllä tyttöjen tulot aika pieniks.Kuten tietänet ca kyrvän pituus on 14-16cm ja paksuus4-5cm.Mä luulen että halpatyövoima maista tulis tasokasta mimmiä,tienaamaan opiskelurahoja.Monellehan se on ihan toive-ammatti.En usko että moni äijä ottais suomalaista lanttuperseistä akkaa,jos vois valita vaikka thai tytön,vai mitä? Eli tasokasta thai mimmiä lanttuperseiden sijasta.Kiitos.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


bordelli kirjoitti:

Bordellit pitää laillistaa niin kuin muuallakin
maailmassa.
Miesten naimahalut eivät lopu,niinpä olisi
parasta laillistaa koko touhu.
Seksin ostorajoitukset olisivat lakiin kirjattuna
aivan täydellinen virhe,miesten tarve saada naista
on niin vahva että sitä on aivan turha laeilla
yrittää rajoittaa,siitä olisi vain turhaa työtä.
Laillistettu valvottu bordellitoiminta olisi paras.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu