Tutkimus osoittaa, että "tasa-arvoisella avioliittolailla" on ne

Tutkimus osoittaa, että "tasa-arvoisella avioliittolailla" on negatiivisia vaikutuksia


Yksi niistä on se, että lain muututtua kaikki parisuhteet
arvioidaan homoseksuaalien suhteiden mukaan, eikä mies- nainen parisuhteen mukaan

https://www.spuc.org.uk/news/releases/2013/march02


https://www.spuc.org.uk/news/releases/2013/march02


Piispa Häkkinen Itä-Hämeessä: Avioliittolaki jo nyt täysin tasa-arvoinen

http://www.kotimaa24.fi/artikkeli/piispa-hakkinen-ita-hameessa-avioliittolaki-jo-nyt-taysin-tasa-arvoinen/

6

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voiuskista

      Kannattaisi sananmiehenkin käydä oikeita kouluja ennekuin alkaa uskovaisten hihhuleiden aivopieruja kutsumaan tutkimuksiksi :D

      Taitaa häkkisen pojalla olla kusi sukassa kun sen 100k vuosipalkan maksajat on hupenemassa :D

    • tolkku tässäkin

      Noita sinun linkittämisiäsi juttuja ei nyt kyllä hyvällä tahdollakaan voi sanoa tutkimuksiksi. Oikea tutkimus on sellaista, että aletaan tutkimaan jotakin asiaa objektiivisesti eikä niin, että tutkimus muokataan sopivaksi jo valmiiseen vastaukseen.

      Tuo väittämäsi "kaikki parisuhteet arvioidaan homoseksuaalien suhteiden mukaan" on aivan omaa tasoaan naurettavuudessaan. Vähän sama kuin väittäisit, että tästä lähtien karhujen pesintää tutkitaan asettamalla kettuihin radiopantoja.

      Mitä negatiivista siinä nyt on jos ne muutamat seksuaalivähemmistöjä edustavat parit voivat solmia avioliiton ja sitä kautta parantaa juridista asemaansa puolisona, sillä siitähän tässä nimenomaan on pohjimmiltaan kyse. Erikseen on sitten tämä kirkon kanta asiassa ja kävi siinä sitten niin tai näin, niin varmaa on se, että osa näistä seksuaalivähemmistö pareista solmii sen avioliitonsa maistraatissa eikä edes halua sitä kirkollista vihkimistä, sillä täytyy muistaa, että eiväthän kaikki kuulu kirkkoon eikä kirkko edusta heille yhtään mitään.

    • FUCKIFUU

      En tiennytkään että avioliittoja arvioidaan, kuka niitä käy arvioimassa?

      Tasa-arvoinen avioliittolaki on kuitenkin ongelmallinen adoptio-kysymyksen kohdalta. Homot ovat ihan yhtä hyviä tai huonoja vanhempia kuin heterotkin. tästä ei ole kyse. Eikä ole siitä kyse että kristittyjen perheiden lapset koulukiusaisivat homoparien lapsia, sitä varten on opettajat, ja jos he eivät kristittyinä tee töitään, raastupaan vain.

      Ei ongelma tulee siitä että eräiden luterilaisten lahkojen valkoiset hetero miehet tekeytyvät homoiksi, menevät avioon ja saavat adoptoitua lapsen, ja kaikki tietävät mitä lapselle silloin tapahtuu, lapsi tapetaan ja raiskataan (vaihtelevin järjestyksin)

      • Taavi Typo

        FUCKIFUU27.3.2014 08:29

        Eikä ole siitä kyse että kristittyjen perheiden lapset koulukiusaisivat homoparien lapsia, sitä varten on opettajat----------------------
        jåå, maalla ainakin noin käy useinkin

        aikuiset on niitä kiusaajia


    • lumepuhetta

      Avauksen kirjoittaneen omalla kotisivulla luki taannoin
      hääkuvansa alla

      'lume avioliiton alku 2005'

      joten onkohan hänellä mitään
      käsitystä oikeastakaan avioliitosta?

    • Tärkein unohtui

      Unohdit linkittää siihen tutkimukseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      433
      6279
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      122
      3601
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      88
      2416
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1899
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      109
      1215
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      92
      1184
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1055
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      62
      1038
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      930
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      41
      924
    Aihe