Jos, Mirka, haluat kritisoida uskontoa ja uskovia, perusta kritiikkisi tosiasioihin, äläkä valehtele.
Jos sanot: "Eivät uskovatkaan välitä tosiasioista", ilmaiset siis halusi kuulua heihin.
Jos et osaa puhua totta, painu kuuseen.
Jos sanot: "Eivät uskovatkaan välitä tosiasioista", ilmaiset siis halusi kuulua heihin.
Jos et osaa puhua totta, painu kuuseen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
"Jos et osaa puhua totta, painu kuuseen."
ovat perkeleen lapsia.
>>Jos, Mirka, haluat kritisoida uskontoa ja uskovia, perusta kritiikkisi tosiasioihin, äläkä valehtele.
mitä? onko mielisairaaloissa vapaita tutkijoita buah buah haaa haa ha. eli mirkan parhaat kaverit suljetulla osastolla muiden lastenraiskaajien
lisäksi on mukamas tutkijoita-?- buah buah haa ha!
Kellokoskelta vai Niuvanniemestä?
Kaikki, mitä sanot uskonnosta, on valehtelua. Tämä näkyy siinä, ettet perustele mitään.
Jos uskoontulo on rinnastettavissa mielisairauteen, silloin rakastuminenkin on. Samanlaisia ilmiöitä.
Uskonnon nimissä onkin tehty pahaa, mutta ei uskonto silti oikeuta noita pahuuksia. Tutustu vähän uskontoihin, niin tiedät, mistä puhut. Pahaa voidaan tehdä vaikka Freudin nimessä, mutta ei se Freudia pahaksi muuta.
Minä haluan tietää ehdottomasti totuuden. En pelkää, enkä vastusta totuutta.
>>Jos uskoontulo on rinnastettavissa mielisairauteen, silloin rakastuminenkin on. Samanlaisia ilmiöitä.
Kun kerran Valtaojaa siteeraat, niin miksi sitten et ota hänestä muutenkin oppia? Varmaan katsoit TV2:n Inhimillisen tekijän? Toivottavasti kuuntelit tarkasti, vai onko se sinulle täysin mahdotonta?
Valtaojalla fiksuna tyyppinä on oikeasti näkemyksiä ja suvaitsevaisuutta, sinulla taas ei. Kehtaatkin hänen sitaattejaan käyttää!
Mistä sä tiedät ketä minä olen. Jos olenki itse Valtaoja tai jokin muu julkkis. Te uskikset olette jopa tappaneet viattomia ihmisiä, puolustaessanne harhaista uskoonne. Moni ei viitsi tämän takia julkisesti sanoa mielipiteitään julki. Tuntemattomana on helppo tuoda totuus uskonnosta tänne.
HEH HEH HEH ... Onneksi en ole uskis ...
Valtaojaa lukeneena tiedän tasan tarkkaa hänen mielipiteensä teidän uskonnoistanne. Jos kirjoitan tänne että "uskontonne on harhaista paskanjauhantaa" niin ei se hänen mielipide tästä kaukana ole.
Nyt ontuu jo sisälukutaitosikin.
Et ole ainoa Valtaojaa lukenut. Arvostan hänen tapaansa tuoda näkemyksensä esiin, ja siksi tekee häijyä nähdä häntä siteerattavan noin moukkamaisessa kontekstissa.
"ja siksi tekee häijyä nähdä häntä siteerattavan noin moukkamaisessa kontekstissa."
moukka (= Mirka) karvoistaan pääsisi.
Jumalan olevan >>Uskonto jossa palvotaan näkymätöntä mielikuvitus ukkoa ei voi olla tervejärkisten touhua.