Missä kirkossa menisit naimisiin hänen kanssaan?

En kysy edes päivää, vielä.
17169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kirkossa? Maistraatissa.

Äänestä
  • Ei. Ootko tosisass.

    Äänestä

  • huh juu ei kirjoitti:

    Ei. Ootko tosisass.

    En kuulu kirkkoon. Joten... Mutta jos toinen kuuluu ja haluaa kirkossa siunauksen niin sitten se on niin.

    Äänestä

Ei kirkossa,jossain ulkona kivassa paikassa,vaikka samóilis tunturin kupeeseen.Kaikilla vierailla olisi maastopukupakko ja vaelluskengät :)

Äänestä

Joko ihan pienimuotoiset kirkkohäät tai maistraatti....

Äänestä
  • En halua mennä naimisiin, vaikka rakastankin häntä. Syyt sille ovat yksinkertaisesti puhtaasti taloudelliset.

    Äänestä

  • jokunainenjostakinå kirjoitti:

    En halua mennä naimisiin, vaikka rakastankin häntä. Syyt sille ovat yksinkertaisesti puhtaasti taloudelliset.

    Sitä varten on avioehto.

    Äänestä

että pitäisi ensin päästä tarpeeksi lähelle, eihän sitä muuten voi kosiakkaan?
Kirkko sitten myöhemmän ajan murhe jos myöntävä vastaus tulee.

Äänestä

En mene enää naimisiin. Mutta jos menisin, se olisi pieni kirkko saaristossa.

Äänestä

Kerran sitä ensimmäísen kerran menee naimisiin:)

Äänestä

mutten kerro sitä tässä. :)

Äänestä

Tuomiokirkossa, pienessä kyläkirkossa, kotiseudullani, tai ihan vaikka luonnon keskellä metsässä tms. paikassa. Kun hän rinnallani lupautuen loppuelämäksi minulle, olisin onnellinen missä vain.

Äänestä

ihan sama

Äänestä

Joku vanha tunnelmallinen pieni kirkko, kauniilla paikalla ja ehdottomasti kesäaikaan.
Talvella sellainen voisi olla aika viileä.

Äänestä

Olen jo kerran mennyt naimisiin kirkossa joten olisiko nyt maistraatin vuoro. Avioliitto ei olisi ehdoton edellytys mutta voisin jopa avioitua tuon miehen kanssa.

Äänestä

Minä olen myös kerran jo mennyt kirkossa naimisiin mutta voisin mennä uudestaankin kirkossa naimisiin, tai ulkona eräässä kauniissa paikassa

Äänestä

Kauniissa, pienessä paikassa. Merelllä tai maalla. Ehkä vain kahden sydämen lupaus tuli mitä tuli vierelläsi aina.
"kops" helpatti miten lällyä.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuli vaan mieleen :0 kirjoitti:

En kysy edes päivää, vielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu