siitä tuskin tarvinnee kiistellä!
XP on historian paras windows
6
133
Vastaukset
- XP tuli jäädäkseen
Näin on. Windows 7 yököttää ja on etäisen sekä kylmän oloinen. En tykkää yhtään. XPtä käyttää todella mielellään.
- xp4ever
Miksi microsoft ei voisi tuoda uutta Windowsia missä käyttöliittymä olisi kaikin osin ainakin mahdollista säätää 100% samanlaiseksi kuin XP:ssä, mutta pinnan alla olisi uutta tekniikkaa.
- juustonaxu
No ei. XPn käyttöliittymä on susiruma, tai jos tykkää vuoden 2001 tyylistä niin mikä ettei. Parhaimman näköinen windows oli Vista vaikka muuten olikin kuraa.
- xp4ever
juustonaxu kirjoitti:
No ei. XPn käyttöliittymä on susiruma, tai jos tykkää vuoden 2001 tyylistä niin mikä ettei. Parhaimman näköinen windows oli Vista vaikka muuten olikin kuraa.
XP käyttöliittymä on nimenomaan paras ja uudemmat on huonompia. Myös windows 2000 käyttöliittymä oli hyvä.
Seiskaan saa perinteisen teeman, jolloin se näyttää hyvin paljon Windows 2000:lta. XP:n karkkiliittymää ei vakiona taida olla. Toki siinä on parannuksia, kuten aloitusvalliko, joka ei aukea sivulle.
Ei ole mieltä tehdä täysin identtistä käyttöliittymää, koska osa parannuksista nimenomaan käyttöliittymässä. Tällaisessa muutoksessa voi valita katsooko eteenpäin vai taaksepäin. Eteenpäin katsova näkee muutoksen uutena mahdollisuutena. Taaksepäin katsova taas näkee sen lähinnä riesana ja uusien mahdollisuuksien sijaa valittaa muutoksista. Sinä katsot vahvasti taaksepäin.
- ....jlk........
Sanoinkin että xp on ruma, en sanonut että on huono. Vanhanaikainen graafinen käyttöliittymä. Selkeä ja helppokäyttöinen kylläkin se on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss986238Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243627- 1792279
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2382139Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1821838Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2901644Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91255- 691134
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211080Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1201080