siitä tuskin tarvinnee kiistellä!
XP on historian paras windows
6
149
Vastaukset
- XP tuli jäädäkseen
Näin on. Windows 7 yököttää ja on etäisen sekä kylmän oloinen. En tykkää yhtään. XPtä käyttää todella mielellään.
- xp4ever
Miksi microsoft ei voisi tuoda uutta Windowsia missä käyttöliittymä olisi kaikin osin ainakin mahdollista säätää 100% samanlaiseksi kuin XP:ssä, mutta pinnan alla olisi uutta tekniikkaa.
- juustonaxu
No ei. XPn käyttöliittymä on susiruma, tai jos tykkää vuoden 2001 tyylistä niin mikä ettei. Parhaimman näköinen windows oli Vista vaikka muuten olikin kuraa.
- xp4ever
juustonaxu kirjoitti:
No ei. XPn käyttöliittymä on susiruma, tai jos tykkää vuoden 2001 tyylistä niin mikä ettei. Parhaimman näköinen windows oli Vista vaikka muuten olikin kuraa.
XP käyttöliittymä on nimenomaan paras ja uudemmat on huonompia. Myös windows 2000 käyttöliittymä oli hyvä.
Seiskaan saa perinteisen teeman, jolloin se näyttää hyvin paljon Windows 2000:lta. XP:n karkkiliittymää ei vakiona taida olla. Toki siinä on parannuksia, kuten aloitusvalliko, joka ei aukea sivulle.
Ei ole mieltä tehdä täysin identtistä käyttöliittymää, koska osa parannuksista nimenomaan käyttöliittymässä. Tällaisessa muutoksessa voi valita katsooko eteenpäin vai taaksepäin. Eteenpäin katsova näkee muutoksen uutena mahdollisuutena. Taaksepäin katsova taas näkee sen lähinnä riesana ja uusien mahdollisuuksien sijaa valittaa muutoksista. Sinä katsot vahvasti taaksepäin.
- ....jlk........
Sanoinkin että xp on ruma, en sanonut että on huono. Vanhanaikainen graafinen käyttöliittymä. Selkeä ja helppokäyttöinen kylläkin se on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845057Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.173416Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j242720Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581780- 471576
- 941352
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441346Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2351253Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.721042IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra54922