Onko islamistimaissa uskonnonvapaus kouluissa?
Vapaa- ajattelijat, vastatkaa.
Saako vanhemmat päättää siellä uskonnon opetuksesta lapsilleen?
Entä kristitty maa. Eikö silloin kristilliset arvot määrää kansan moraalin.
Ei minareettien huutoa, eikä 5 x polvilleen.
Vapaa- ajattelijat, vastatkaa.
Saako vanhemmat päättää siellä uskonnon opetuksesta lapsilleen?
Entä kristitty maa. Eikö silloin kristilliset arvot määrää kansan moraalin.
Ei minareettien huutoa, eikä 5 x polvilleen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
islamin uskonto on aina islamin uskonto. sinä joko olet islamin uskoinen, taikka jos et ole niin sinusta tehdään sellainen. uskontona se on äärimmäisen hallitseva niissä maissa, missä se on pääuskonto. ja muuta uskontoa ei saa olla. jos olet kristitty islamin uskon maissa, niin olet vääräuskoinen ja maksat siitä vaikka hengelläsi. joten luonnollisesti sinä olet syntymästä hautaan asti islamin uskoinen, etkä siis muuta, eli ihminen on suvulleen kuollut, jos vaihdat uskontoa.
Ainakin Malediiveillä malediiviläinen saa kuolemantuomion jos luopuu uskosta tai kääntyy johonkin muuhun kuin islamiin.
Googleta ja viisastu.
Suomeen ei pitäisi ottaa pakolaisia jotka ovat muslimeja sen olisi oltava ensimmäinen ehto. Täällä pieni muslimi vähemmistö määrää jo koulun uskonnon opetuksen suvirrestä lähtien pikkuhiljaa karsien Suomen omien kansalaisten kulttuurin ja kristinuskon perintöä. Jokaisessa kaupungissa on moskeija ja muslimisaarnajat saavat vapaasti saarnata radikaali-islamia sehän sallii vääräuskoisten tappamisen. Mitenhän kävisi jos kristitty pappi lähtisi muslimimaihin saarnaamaan evankeliumia? Amerikassa on tällä hetkellä presidenttinäkin muslimi. Tämä maailma menee vääjämättä sotaan muslimien ja länsimaisten kristittyjen välillä. Tähän meidän tulee täällä valmistautua. Jonkin tyyppisiä suojelukuntia paikkakunnittain tarvittaisiin taas.
Kyllä islamissa ja kristinuskossa on enemmän yhteistä kuin eroa. Mutta tuostahan se vihamieli kumpuaakin. Bolshevikkien pahin vihollinen oli menshevikki, ei porvari.
Vain niin kekkuli on asiat.
...