Mamu-pennut "kunnioittivat" Suomalaista kulttuuria juoksentelemalla ja meluamalla ympäri kirjastoa ja kiipeilemällä pihassa olevan kiviveistoksen päällä.
Röyhkeää, sanon minä.
Röyhkeää, sanon minä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No, lapset on lapsia !
Kyllä iisalmelaistenkin lapset juoksevat ja meluavat niin kirjastossa kuin muuallakin. Myöskin kiipeilevät milloin missäkin!
Tällä ei ole mitään tekemistä minkään kulttuurin jos lapsi / lapset juoksentelevat kiipeilevät tai meluavat !
Kulttuuri käsittää jotain ihan muuta!
No etkö osannut ojentaa pentuja hiljaisuuteen?
eihän nykyään saa toisten lapsia komentaa, varsinkaan maahanmuuttajien, rasistihan sitä on samantien.
Ei kiipeilty me lapsina pitkin patsaita villi ihmise eivät osaa käyttäytyä ei siinä komentaminen auta vitsa auttaisi.
Höpö, höpö!
Lapsia ei saa kurittaa...vaan vanhempien tulee kasvattaa lapsiaan rakkaudella. Kyllä lapsi sitten oppii, että mikä on oikein ja mikä väärin.
Sä oot huumorimiehii
SUVAKKI ON VAJAKKI ja sellasia tulee heidän lapsistaankin kun rakkaudella kasvatetaan.
http://www.riemurasia.net/video/Maahanmuuttaja-kiusaa-suomalaista/117298
Tämä on RASSISSMI ugala bugala ! lapset leikkii kirjastossa vähän tiukkapipo suomalainen rassisssmi
Kyllä sitä kirjastossa huomattiin kenen pää pyöri ympyrää lauantaina lukusalissa.
Ei ne opi jos niill ei kerrota. Voit huomauttaa ja ohjata käskemällä niitä olla hiljaa.
Kyllä "yleensä" lapsista ääntä lähtee,ja niin kuuluu ollakin.Mutta kun ne sattuuu olemaan näitä tänne tulleita pakolaisia,niin "oikein "tarkalla silmällä kytätään et miten ne käyttäytyy!!!!Fiksu ihminen ymmärtää,et aika opettaa heitäkin elämään täällä pikku kylässä,meidän savolaisten joukossa.Yritetään ymmärtää ja kannustaa mieluummin kuin katsoa pikin nokan vartta.Asetu itse näiden asemaan ja mieti vähän!
SUVAKKI=VAJAKKI
Suvakit on kusipäitä sitä se hippihampun polttelu aiheuttaa vähä-älyisyyttä.
http://www.youtube.com/watch?v=U4Bm2WS48yE