Mielipuoli-Ulla on sekaisin ?

Ei sitä mielipuolta ole vielä koskaan noin sekopäisenä nähty sarjassa,vanha mummo ja sekoaa täysin epsanjassa,tekohampaatkin narskuu aika ilkeästi kun se vääntelee naamavärkkiään ?
13352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

sai jonkun ihme kohtauksen kun mustamies tarjos sille drinkin.

Äänestä

On se todellakin koomista katsoa kun sen pöljän tekohampaat pyörivät suussa kun se vääntää naamavärkkiään.

Äänestä

Syököhän se jotain psyyke-lääkkeitä ,kun sen naama vääntyilee noin kamalasti?????

Äänestä
  • Samaa ylinäyttelemistä, jota Ullan näyttelijä on tehnyt koko sen ajan, kun olen Salkkareita seurannut. Liekö väänteleminen ohjaajan määräys vai näyttelijän oma maneeri?

    Äänestä

  • Matukan legginsit kirjoitti:

    Samaa ylinäyttelemistä, jota Ullan näyttelijä on tehnyt koko sen ajan, kun olen Salkkareita seurannut. Liekö väänteleminen ohjaajan määräys vai näyttelijän oma maneeri?

    Maneeri on ehkä hieman väärä sana. Pakkoliikkeiltä näyttää.

    Äänestä

Jos se luulee ressukka ,että ne naamanvääntelyt näyttävät jollain tavalla hyvältä katsojista,mutta todellisuudessa ne oksettavat ihmisiä !

Äänestä

Ulla on paras! Mua ei ainakaan haittaa mitkään naamanvääntelyt. Ne kuuluvat Ullan persoonaan

Äänestä

Ulla on täysin väärässä paikassa. kuuluisi vanhainkotiin tai mielisairaalaan kun vääntelee naamaansa siihen malliin.Mutta sehän onnistuu jos hammasproteesit ei ole suussa.

Äänestä

Ullalla on pakkoliike-tauti ,johon ei ole olemassa lääkitystä laisinkaan ?

Äänestä

Mitä se pöljä sitten telkussa tekee ?????????

Äänestä

Sitä mäkin ihmettelen syvästi ,on se niin karmeeta katsottavaa sen tekohampaiden vääntely sen suussa?

Äänestä

Kun sarjassa on ollut paljon kuolemantapauksia jotka eivät vastaa todellisuutta koska niitä on sattunut saman talon asukkaille nuorille ja lapsillekkin niin olisiko aika järjestää ullalle semmoinen kun on jo vanhus.Niin että ulla helvettiin sieltä naamaa vääntelemästä ja hepulikohtauksiensa kanssa.

Äänestä

Ei hätiä mitiä ,skitso otti vahingossa kureliivit pois ja sen tissit valahti lattiaan asti ja baarimikko nauroi kuin hullu joten pöljä-Ulla veti itsensä vessanpöntöstä välmereen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arvuuttelijanne kirjoitti:

Ei sitä mielipuolta ole vielä koskaan noin sekopäisenä nähty sarjassa,vanha mummo ja sekoaa täysin epsanjassa,tekohampaatkin narskuu aika ilkeästi kun se vääntelee naamavärkkiään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu