Venäjä hyökkää 1.4.2014

Lännessähän tätä ei uskota vaan kaikkia tietoja hyökkäyksestä pidetään aprillipilana,eikä hälytyskelloja aleta soittamaan.Vasta seuraavana päivänä karmea totuus paljastuu mutta silloin on jo liian myöhäistä.
8137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Katainen ilmoittaa että Suomessa hallitus on kaatunut ja Soini tulee ulos kaapista.

Äänestä

Tämähän on jo ylihuomenna. Käy hakemassa psyykelääkkeet huomenna, joska sotatilassa niiden saatavuus huononisi.

Äänestä
  • Sota ei olisi nykymenoon verratuna yhtään hullumpi ajatus.

    Äänestä

Helngin Poliisi käyttää häikäilemättä Suuren kansallistietäjän ennustuksia hyväkseen kuin ne olisivat heidän omia ajatuksia. Törkeää.

Äänestä

Nythän pitäisi kysyä Noora Karmalta kuis edetään?

Äänestä

Niin, eilen paljastui, että Nooralla on lentoliput Jenkkeihin.Tämä kertonee tilanteen vakavuudesta.Kyllä Noora tietää, mitä tuleman pitää.

Äänestä

No missä venäläiset nyt on aprillipäivä :D

Äänestä
  • Ikkunasta kuuluu ammuntaa, ja Vuosaari on pommitettu. Nyt se alkaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aprillipila? kirjoitti:

Lännessähän tätä ei uskota vaan kaikkia tietoja hyökkäyksestä pidetään aprillipilana,eikä hälytyskelloja aleta soittamaan.Vasta seuraavana päivänä karmea totuus paljastuu mutta silloin on jo liian myöhäistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu