Veikkaus etsiköön sisäänlaitetuista kupongeista ne ruudut joissa
esim. 56 ruudussa samat numerot ja jako 1 miljoona /per ruutu
tai vaihtoehtoisesti 112 ruutua samoilla numeroilla ja voitto 500.000e/nuppi tai 224kpl voittoja 250.000e.
esim. 1,2,3,4,5,6,7 x 56
tai x 112kpl tai 224
Näin saatais kerralla useammalle mukava summa.
esim. 56 ruudussa samat numerot ja jako 1 miljoona /per ruutu
tai vaihtoehtoisesti 112 ruutua samoilla numeroilla ja voitto 500.000e/nuppi tai 224kpl voittoja 250.000e.
esim. 1,2,3,4,5,6,7 x 56
tai x 112kpl tai 224
Näin saatais kerralla useammalle mukava summa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei sitä peliä kukaan pelaisi noilla ehdoilla. Koko homman idea on iso potti itselle yksin.
Uskon että tulisi ennätysmäärä pelaajia mutta veikka tuskin suostuu.
Ei ole matemaattisesti mahdollista junailua sellaista jakoa, jossa varmasti menisi tasan 56 osaan tuo potti.
Eikä Veikkaus voisi sitä yksin päättääkään, koska EuroJackpot on monen maan yhteispeli. Mutta sitähän nämä S24:n vatipäät eivät tajua.
Muuten olen samaa mieltä 2 20:n kanssa. Tämmöisen pelin idea on iso potti itselle eikä mikään murusten jako.
vai että vatipäät....joilla silmät kuitenkin avoinna toisin kuin sulla sankkopäällä joka poukkoilet seiniin ja sen tuoman kolhiman huomaa jo sekavista sepustuksiesi sisällöstäkin.....
Mitä se auttaa vaikka Veikkaus tietää pelatut rivit ,mutta arvontaa ei voi manipuloida.Pallot tulevat sattuman varaisesti arvottua siihen ei mikään tietokone ohjelma pysty vaikuttamaan.
usko sinä vaan pallojen 'sattumavaraiseen' pudotukseen....ehehehehheee
Kuka sitä valvontaa vahtii tai sen suorittaa? Täällä ainakin voi manipuloida samoin kuin muitakin arvontoja toisin se on muualla. Täällä tietyt tahot eivätkä pallot tule sattumanvaraisesti senhän nyt osoittaa mm. kenon arvotut rivit. Muut maaat eivät vaan tiedä sitä-mitenkähän olisi jos tietäisivät?
Veikkaus olisi aika päivittää 2014 lamaan. Ei ole oikein, että köyhän kansan epätoivolla, rahoitetaan rikkaitten elämäntapoja ja harrastuksia, muka taiteen, kulttuurin ja urheilun nimissä, samaan aikaan, kun ihmisiä kuolee leipä- ja leikkausjonoihin, on asunnottomina, työttöminä, syrjäytettyinä ja ties mitä.
Veikkauksen varat menevät johonkin ihan muuhun, kuin mitä ihmisille kerrotaan. Kuvat jumppakerhon lapsista ja selitykset ruohonjuuritason urheilun tukemisesta, eivät riitä miljardien menoon.
Eikö ketään ihmetytä, mitä Kokoomuksen Kirsi Pihan mies, tuottajapohatta Saku Tuominen esim. tekee Veikkauksen johdossa, tai Teemu Selänne, tai muut rikkaat. Tai miksi Veikkauksen mainoskuvassa ihanne on shoppaileva rikas idiootti, joka katsoo formulakisoja Monacossa ?
Suomen kansalla maksatetaan rikkaitten harrastukset. Valtion ei pitäisi olla mukana moisessa touhussa, vaan Veikkausvaroilla pitäisi laittaa köyhien ihmisten asiat kuntoon. Veikkaus on aika laittaa aitoon yht.kuntavastuuseen.
"Eikö ketään ihmetytä, mitä Kokoomuksen Kirsi Pihan mies, tuottajapohatta Saku Tuominen esim. tekee Veikkauksen johdossa, tai Teemu Selänne, tai muut rikkaat. "
Missä tehtävissä Saku Tuominen tai Teemu Selänne toimivat Veikkaus Oy:ssä ??
"Tai miksi Veikkauksen mainoskuvassa ihanne on shoppaileva rikas idiootti, joka katsoo formulakisoja Monacossa ?"
Se on mainoksen tarkoitus. Herättää mielikuvia, tyyliin "tämä on mahdollista jos voitat"
Joka päivä iltasanomissa joku lottoon liittyvä voittokertomus tai juttu. Uh huh aivopesun määrää. Eikö vielä tarpeeksi pienituloisia ryöstetä.
http://www.hs.fi/kotimaa/Kioskimyyjä Olen ihan shokissa - 57 miljoonan ennätyspotti meni Akaaseen/a1396595853439?ref=hs-art-top-8
On todella mahtavaa 5,7 miljoonaa henkilöä kohti. Mikähän oli yhteispanos ja kuka teki voittorivit
Juuri niin,kuka teki voittorivin/järjestelmän. Eihän hänen
tarvitse olla paikkakunnalta. Jospa olisikin joku tietäväinen
pääkapunkiporukka läheltä Veikkausta. Tulee vaan mieleen.
mitä väliä on sillä kuka voitti ja millä rahalla, ei se täällä olevien elämää millään lailla muuta,ihan turha tieto