On aika paljastaa totuus

Niin kuin varmaan olette huomanneet on meidän keskustelupalstaa terrosisoineet
muutama jälkeenjäänyt kaveri, joilla ei ole minkäämoista poilittista ymmärrystä.

Puolueemme palkkasi nuo kaverit räksyttämään, että kannatuksemme säälistä kasvaisi. Nyt olemme huomanneet tehneemme virheen ja pyydämme kannattajiltamme anteeksi.

Tästä lähtien nämä paskan kirjoittajat saavat olla omillaan ja me emme maksa enää heidän mielialalääkkeitä.
lisäksi puolueemme tekee aloitteen mielisairaanhoidon paikkojen lisäämiseksi.
Voi tietenkin käydä niin, että osa meidän aktiiveistakin joutuu ladattavaksi, mutta se kuuluu tähän politiikkaan.

Helsinki 1,03,2014

Tiedotusjaos
989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Valitettavasti oli tuohon PS puoluejaoston tiedotteeseen tullut tämä ilmoitus pieni virhe. Mutta se korjataan kun ehditään, siihen asti lukekaa rauhassa näitä puoluettamme vastaan suunnattuja herjoja. Poliisi tutkii parhaillankin näitä kirjoituksia ja laatii sen pohjalta syytteet.
Syyte koskee mm:ssa nimellä mainittuja herjakirjoitukisa, joka on rikos ja siitä pahimmillaan saa vankautta.
Palatkaamme asiaan.

Äänestä
  • Mistä sitä vankautta saa? Onko se poliisi Packalen?

    Äänestä

No Töppis, Töppis! Onko puskissa tulotaso romahtanut vai mistä taas tuo uhriutuminen?

Äänestä

Suomi " neito " kantaa sylissään katkeria, kateellisia ja selän takana parjaavia ihmisiä,
joihin myös itseni luen. Jo lapsuudesta asti en ole löytänyt itsestäni virheitä ja ne on pitänyt etsiä ulkopuolisista, mutta ikäväkseni olen joutunut huomaan, että osa sopii itseeni. No pientä sanomista on itselleni ollut ulkonäön suhteen, no ehkäpä käytöksessä olisi korjattavaa ja no älykkyydessä nyt saatan olla aika paljon jäljessä, mutta rahattomista ja persaukisista olen rikkain, minulla on yli 3 euroa käteistä.

Mutta, mutta on surullista lukea Teidän palstaa tai voisko sanoa kaikkien puolueitten palstoja. Se vaan on näin, että ne suurimmat "rakkikoirat" on niitä jotka ei edes äänestä.
Ja kun kyliilläkin menee toreille, baareihin niin se arvostelun ja haukkumisen määrä on suuri ja kun sanoo, että seuraavissa vaaleissa äänetsmään ja muutamaan suuntaa, niin vastaus on " en käy äänestämässä mitä se tointaa samanlaisia rosvoja kaikki".
Mutta tulen ilman lääkitystä toimeen ja en vieläkään äänestä Perussuomalaisia, mutta olen pahoillani kaltaisteni rakkikoirien räksytyksestä.

Äänestä

Jossain suljetulla hoidossa? Lääkitys ei ihan napissa.

Äänestä
  • olethan pelle ja pyydä äidiltä nätisti anteeksi kun konetta lainasit

    Äänestä

  • menehä pikkuinen kirjoitti:

    olethan pelle ja pyydä äidiltä nätisti anteeksi kun konetta lainasit

    Ja niin taas rauha palaa palstalle kun PersuTöppis lepertelee eräälle ruumiinosalleen !!!

    Äänestä

Nimimerkille "yleisesti ottaen"!

Todella voit olla pahoilasi, mutta usko tai älä, etä ole "lajisi viimeinen" Näitä tällai
sia "En vieläkään äänestä Perussuomalaisia" on suomessa vielä jäljellä n, 4 500 000. Joten e ole yksin.
Katsos tuo lause "en vieläkään ään...."! ei sinua pelastanut, päinvastoin ja miksi ei pelastanut? He lukivat, tai pikimmiten jättivät lukematta tai vielä pahempaa, nämä raukat eivät osaa lukea, kumminkin, kun ilmoitit lukeutuvasi heidän joukkoonsa yksin teoin kirjoittamalla että olet köyhä ja vähä-älyinen ns. peräkamaripoika, et päässyt heidän suosisoonsa. He jopa ihmettelivät sirtä, että olerkohan ottanut lääkkeesi?

Katsos nimimerkki "yleisesti ottaen" kunnia ja maine on katoavaista. Älä kuitenkaan sure, et ole ainoa, joka ei osaa lukea tai i ymmärrä lukemaansa jha se pahin: On aivopesty hallituksen imitaattori"! Kaikella kunnioituksella lajiasi kohtaan:

Jet sutamai

Äänestä
  • heh, heh, taijat olla huumormiehhii ?
    niätkö sie pöpöjä joka puolella? täh?
    Aivopesty hallituksen imittaattori ? häh,häh, kyllä sie oot huumormiehhii

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


PS tiedotusjaos kirjoitti:

Niin kuin varmaan olette huomanneet on meidän keskustelupalstaa terrosisoineet
muutama jälkeenjäänyt kaveri, joilla ei ole minkäämoista poilittista ymmärrystä.

Puolueemme palkkasi nuo kaverit räksyttämään, että kannatuksemme säälistä kasvaisi. Nyt olemme huomanneet tehneemme virheen ja pyydämme kannattajiltamme anteeksi.

Tästä lähtien nämä paskan kirjoittajat saavat olla omillaan ja me emme maksa enää heidän mielialalääkkeitä.
lisäksi puolueemme tekee aloitteen mielisairaanhoidon paikkojen lisäämiseksi.
Voi tietenkin käydä niin, että osa meidän aktiiveistakin joutuu ladattavaksi, mutta se kuuluu tähän politiikkaan.

Helsinki 1,03,2014

Tiedotusjaos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu