Ainakin Seiskan mukaan joku kuvasi Teuvon kikkeliä kaveriporukassa vitsinä. Onkohan kuvaajakin joku Persujulkkis?
P.s. Joidenkin palstatietojen mukaan se oli juhlakunnossa eli aika omituinen tilanne.
P.s. Joidenkin palstatietojen mukaan se oli juhlakunnossa eli aika omituinen tilanne.
Vastaukset 13
Vanhimmat
KANSA TIETÄÄ MITÄ VALITSEE
erityisesti kristikansa
Kristitty, tässä ehdokas Sinulle,
suomalaisuuden puolesta
kokemusta riittää
yli 1000 ministeripäivää
TOIMI KANKAANIEMI ON VALINTASI
PS puolesta Suomen
http://toimikankaanniemi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
EU-vaalit: Suonenjoki – Vesanto – Keitele – Kimmo Kivelä – Toimi Kankaanniemi
31.3.2014 klo 10:00 - 15:00
Alkaa: 31.3.2014 klo 10:00
Päättyy: 31.3.2014 klo 15:00
31.3. Suonenjoki, Torilla klo 10-11 – Vesanto S-Marketin edustalla klo 12-13 – Keitele K-Market Reimarin edustalla klo 14-15. Mukana ehdokkaat: Toimi Kankaanniemi ja Kimmo Kivelä. Seuraa ilmoittelua mm. lauantain 29.3. Savon Sanomat.
Toimiko ollut Tepin kuvaajana ? Onko jo tunnustanut ?
Toimittajat pelkäävät Soinia enemmän kuin kuolemaa. Tämä varmistui jälleen kerran tässä Teukan kikkelöintiasiassa. Siksi asian taustoja ei USKALLETA selvittää. Sellaista on elämä soinidiktatuurissa.
asialla. Teukan kikkeli on muuten ihan Matiaksen suosikkikuvauskohde - on kuvannut sen auringonpaisteessa, vastavalossa ja myös kuutamolla.
Ehkä kuvaaja on sama joka ikuisti Matiaksen ja Hakkaraisen käsi kädessä Helsingin yössä?
http://is12.snstatic.fi/img/978/1288522216423.jpg
Jos se oli sen avustaja Pia Monaco?
Kuvaajia on saattanut olla matkan varrella useampiakin? Mikäli kyse olisi minkä muun puolueen kansanedustaja tahansa, taustat olisivat jo selvitetty. Soinin toimittajille tarjoama ilmainen viina (sinä maksat!), pitää median hiljaisena??
Tuskinpa on. Milloinkas persu olisi?
Anarkistit vaativat kauppoja kiinni muslimipäivinä
suomalaiset vaativat anarkisteja ulos eduskunnassa vaaleissa
2015
Zysse paljastaa anarkistein pelit
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/zyskowicz aukiolo suvivirsi-18351
Osta pöristin. Se pitää sinut tyytyväisenä ja karkottaa anarkistit ja muut herhiläiset.
Miksi olisi selvinnyt ? Eihän sitä ole ketään kai edes selvitellyt - ketään ei kiinnosta koko asia.
Jos Teukan kuvaaja ei ole vielä selvinnyt, se tarkoittanee, että hän on yhä humalassa??
Ei ole selvinnyt. Nyt mennään jo neljättä viikkoa putkeen iloisten juominkien merkeissä. Onneksi persupiireissä riittää sekä juomaa että kuvattavaa, joten lähiaikoina on odotettavissa kunnon kuvasto persuvarustuksista. Tämä kaikki on selvää säästöä, sillä vaalikuvaukset olisivat muuten melkoinen menoerä puolueelle.