suomi pois kesäajasta

en tajuu kenelle on hyätyy ns. kesäajasta?
mä ainakaan en saa siitä muuta kun että joudun heräämään tuntia aikaisemmin.
voisko joku viisaampi selittää!
3210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siitä olekaan hyötyy,mutta nyt talviajasta on saadaan koisaa tunti pitempään;)

Äänestä

kun valtakunta makaa käskijöineen ja käskyläisineen edelleen keskiajassa. SUOMI POIS KESKIAJASTA!

Äänestä
  • se oliski liikaa vaadittu et päättäjät osais ajatella kun ne on tosiaan niin kaukana todellisesta elämästä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taukki kirjoitti:

en tajuu kenelle on hyätyy ns. kesäajasta?
mä ainakaan en saa siitä muuta kun että joudun heräämään tuntia aikaisemmin.
voisko joku viisaampi selittää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu