Venäjä pakenee Ukrainan rajalta

Taisi mennä vellit housuun, venäjä ei kestä kansainvälistä painetta. Kun rupla ja sijoitukset romahtaa sekä kaasu ja öljynvienti takkuaa niin eipä paljon pullistella. Lyhyestä virsi kaunis.
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eikä pakene kunhan kierrättää sotilaitaan eihä siellä ny koko aikaa jaksa samat sotilaat seistä sinne tuloo uuvet sotilasjoukot ei venäjä anna periks tää muhii tää homma ja viimein syttyy sota myös suomeen hyökkää venäläiset lähiaikoina

Äänestä
  • Joo mutta täällä on paha kierrättää sotilaita, ruumiit ei liiku ellei joku niitä liikuttele.

    Venäjä ei ole koskaan ollut kiinnostunut sotilaidensa hyvinvoinnista, sen kertoo historia ja venäjän armeijan käytäntö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


45 mono takalistossa kirjoitti:

Taisi mennä vellit housuun, venäjä ei kestä kansainvälistä painetta. Kun rupla ja sijoitukset romahtaa sekä kaasu ja öljynvienti takkuaa niin eipä paljon pullistella. Lyhyestä virsi kaunis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu