Puolustusministeri Carl Haglund RKP:stä paheksuu kumppaneitaan

Kunkku ministeri

Suomalainen kummajainen on RKP:n suuri-pieni sivari-sotaministeri Carl Haglund (svenska talande bättre folk), on halunnut tulla kuulluksi YLE:n mediassa päivittäin.
Näin siksi, että kuten suamenruotsalaiset, hänkään ei yleensä ole mistään mitään mieltä, kunhan mukana hallituksessa vaan saa olla! Terhakkaan partiolaisen innolla ja tarmolla sotaministerimme moittiikin hallituskumppaneitaan likaisesta pelistä kun kyseessä on lapsilisät ja köyhät kansalaisemme. Sotaministerin mielestä köyhiltä pitää ottaa ja eliitille tulee näin hyvämieli.

3

163

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Järkeä kehiin

      RKP pelaa likaista peliä pakko-ruotsillaan. Toinen kieli, eli ruotsi on syytä lopettaa mitä pikimmin. Siittä sitä säästöä kertyy ja paljon säästyykin, kun turhia virkamiehiä ja ruotsinopettajia poistetaan. Mitä tulee kaikkeen kaksinkertaiseen virkatyöhön ja kirjanpitoon on siinä kysymys valtavista menoeristä kun meillä on vain mitätön 5% kielivähemmistö jota pitää palvella ja passata.

    • Maksajana paskasta

      Yle on ainoastaan Kokoomus Rkp:n sanansaattaja ja sen toimittajat nuolevat RKP- Kokomuslaisten perseitä. Kaikkiin ohjelmiin on valittu Rkp:n politrukki vahtimaan ettei vain mitään lipsahtaisi mikä vahinkoittaisi rynderipuolueita Rkp-Kokoomuslaisia.
      Valitettavasti me kaikki joudumme tuon nuolemisen rahoittamaan pakkoveroilla ja ohjelmienvalintoihin meillä ei ole mitään valtaa.

    • Hyi hitossa hurreja

      Tuo Carl Haglundin puolue suojelee Ålandilaista rasismia miten sitä voi kukaan käsittää?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1660
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1162
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      896
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      538
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      508
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. 34
      414
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe