Suomalaiseksi pettää toiseksi eniten maailmassa?

Uskottomuussivustoilla väestöön suhteutettuna suomaliset eniten edustettuina.. Huh HUH?
11109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

siis suomalaiset

Äänestä

hmm no toisaalta on pakko todeta että kun tuota kevytkenkäisyyttä yössä jokusen vuoden seuraillut niin ei edes niin kovin hankala uskoa väitettä todeksi. Suomi ei ole kovin uskonnollinen maa vaikkapa verrattuna jenkkien katolilaisuuteen, jossa ehkä joku nuori tyttö vielä oikeasti aikoo harrastaa seksiä vasta avioliitossa. Mikä on eniten pettävien maa, Britit?

Äänestä

Hyvä että löytää tuolta seuraa. Eii tarvii lähteä kapakkaan

Äänestä

Onneksi on Victoria Milan , aina ei jaksa juosta baareissa seuraa etsimässä.
Kaikki hoituu tyylikkäästi ja ilman ylimääräistä juoruilua.

Äänestä

Suomityttö antaa helposti. Kunnon horatsu.

Äänestä

että suomalaisnaisten maine maailmalla on tuulesta temmattu?

Äänestä

No tuota tilastoa voi selittää myös sulkeutuneisuutemme. Suomalaiset vetää kännit ennenkuin uskaltavat toiselle sukupuolelle puhuakaan. Toisaalta internetin käyttö on taas hyvinkin laajaa, ja siellä kirjoittelu on helpompaa kuin esiintyminen omana itsenään.

Jos olisi tilastoja kuinka moni saa, ja kuinka moni ei saa edes internetistä, ja kuinka moni näistä oikeasti oli varattu eikä vain esiintynyt varattuna nostaakseen kiinnostavuuttaan, niin niistä voisi jotain päätella pettämisen yleisyydestä.
Ja suomalaisten kännisekoilua en laske edes pettämiseksi, se on vain typeryyttä.

Mutta ei kai me kaikki ihan rehellisiä olla, minä kyllä, muttei mun kaverit...

Äänestä

Pettämisen voi liittää varasteluun.Epärehellistä jos kiinnostuu tyypistä joka on varattu.
Turha selitellä, niin mutta jos sillä menee huonosti.No jos menee huonosti, niin miksei ole jo eronnut?Ei mitään uskottomuudella korjata.

Äänestä

Ei ollut pelkistä naisista kyse. Miehet yhtälailla, jos ei enemmänkin. Miehiähän siellä oli heti 80 per yksi nainen yhteydenottoja. ELi miehet vaikuttavat suhteessa moninkertaisesti enemmän pettäviltä. Järkyttävää. Ateismin ja maallistuneisuuden tuotosta uskottomuus.

Äänestä

Olin aluksi skeptinen mutta toimii aika hyvin ja nyt on mistä valita, Tinderin tapainen sovellus.

Äänestä

Naiset olivat petämis-sivustoille kirjautuneet 10% miehiä enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


a3332 kirjoitti:

Uskottomuussivustoilla väestöön suhteutettuna suomaliset eniten edustettuina.. Huh HUH?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu