AAARGH

PÄÄ KIPEÄ!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vanhankansan neuvo vaivaan kuin vaivaan on kusihaude.

Yleensä tämä pätee allergisiin ihottumiin, että lorautat omaa, puhdasta kustas, eli nk. keskivirtsa, rätille ja kiedot sen rohtuneen paikan ympärille esim. yöksi, mutta nyt esittämäsi vaivan kohdalla ei se ota jos ei annakaan, jos teet samoin.

Jos ei kusihaude auta päänsärkyysi, voit itse kokeilla hieroa ohimoitasi ja sipaista siihen voita, toinen vanhankansan hoitokeino.

Jos ei vieläkään auta, mene silmälääkäriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SEKOPÄÄ kirjoitti:

PÄÄ KIPEÄ!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu