Pitää osata lopettaa pelkääminen.

Pitää uskaltaa rakastaa täydellä sydämellä. Täysillä.
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pitää osata lopettaa kun saa vastineeksi välinpitämättömyyttä

Äänestä
  • ei, siihen ei saa lopettaa. Pitää vaan kadottaa ego ja jatkaa, jatkaa..

    Äänestä

  • marmelaadi- kirjoitti:

    ei, siihen ei saa lopettaa. Pitää vaan kadottaa ego ja jatkaa, jatkaa..

    Ego? Mitenhän se mihinkään liittyy? Kyllä ajatteleva ihminen ymmärtää että toinen ei halua olla tekemisissä jos on väliinpitämätön jne. Tuolla tavalla tulee lähestymiskieltoja ja kylmiä katseita kun toinen kertoo kaikille hyvänpäivän tutuille "stalkkaaja" häiriköstä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


marmelaadi- kirjoitti:

Pitää uskaltaa rakastaa täydellä sydämellä. Täysillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu