Onkohan Suomessa vielä tänään kommareita Eiköhän ne ole kuolleet sukupuuttoon jo
komppa vapaaksi
kommareista
3195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä tietenkin meitä on olemassa.
Haluamme tässä yhteiskunnassa puolustaa pientä ihmistä ja työläistä yltiöpäistä kapitalismia vastaan.
Kun nyt esimerkiksi tämän yltiökapitalismin seurauksena Espanjassa on 25 prosentin työttömyys, haluamme solidarisuutta ja vastapainoa vapaalle kapitalismille ja yhteistä eurooppaa.
Jos vaari ei ole ymmärtänyt enään nykyaikaa, haluamme elää rauhassa sivistyneesti. Siihen ei kuulu edellisen natsisukupolven horinat.
Kommunisteja voi edelleen äänestää esim. kunnallisvaaleissa. Heidän suosio ei vain ole tarpeeksi hyvä, jotta he pääsisivät tekemään päätöksi.
Ei kai sitä aitoa kommunismiä ole enää kun Pohjoiskoreassa, Kiinassakaan ole kommunistejä kun se päättävä eliitti. Sama koskee Vietnamia.
Kuubassa löystyy sitä mukaa nun Raul antaa periksi ja kun Fipel muuttaa hiippakuntaa niin loppuu kokonaan.