Putin näki unta viime yönä

Nato ja oli hyökännyt Venäjän kimppuun, tuhansia divisioonia. Puna-armeija juoksi karkuun paniikissa. Putin suuttui ja määräsi että nyt taistellaan. Niin urhoollinen puna-armeija pysäytti Lännen joukot Krimin rajalle. Kenraalit palkittiin ja Putinista tehtiin Generalissimus.
560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kuvaa hyvin venäläisten ajatusmaailmaa, vihollisen vaikutuspiiri yhtäkkiä laajenee. Venäjän asevoimat jäävät jumiin Krimille. Yhtäkkiä Nato onkin muka pysäytetty sen rajoille! Vaikka yksikään Naton sotilas ei ollut liikahtanutkaan kasarmeistaan.

Äänestä
  • Virtuaalinen kuvaa oivallisemmin omaa harhamaailmaasi.Paljonko sulta
    kuluu päihteisiin päivässä? Teetkö rikoksia päästäksesi taas
    päästäsi sekaisin?
    Tai sitten,istu ja pala,olet perussuomalainen puupää.Ymmärrän kyllä.

    Äänestä

Kuule Bror-Erik, on epäkohteliasta loukata ihmisiä joita et tunne. Miksi et vastaa esitettyihin kysymyksiin paremmin kuin kysyjä. Nyt nolaat itsesi.

Äänestä

Minäkin näin eräänä yönä unen keskenään keskustelevista torakoista. Arvaa mistä ne puhuivat totaalisen ydinsodan ja sitä seuranneen ydintalven aikana? Yhdessä ne torakat totesivat: hyvä kun nuo typerät ihmiset tuhosivat toisensa, nyt meillä torakoilla on tilaa, eikä ole pelkoa tuholaishyönteisten torjujista. Katsos kun torakat kestävät säteilyä paljon enemmän kuin ihmiset.
Ihmiskunta on maapallolla ollut kaikista typerin eliölaji, typerä käytös alkoi jo neandertalilaisten aikaan kun keksivät tulen käytön. Sen seurauksen maapallon ilmasto lämpeni ja jääkausi loppui. Ja nyt nykyihminen tekee saman virheen polttaessaan liikaa fossiilisia polttoaineita. Torakkakunta kiittää ihmiskunnan tuhosta. Uni loppui siihen kun, toinen puhuvista torakoista sanoi: ollaan nyt niin viisaita tällä kertaa ettei aloiteta uudestaa evoluutiota ihmisen tuottamiseksi.

Äänestä

Hyvä uni, sanoisin enneuni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Generalissimus Putin kirjoitti:

Nato ja oli hyökännyt Venäjän kimppuun, tuhansia divisioonia. Puna-armeija juoksi karkuun paniikissa. Putin suuttui ja määräsi että nyt taistellaan. Niin urhoollinen puna-armeija pysäytti Lännen joukot Krimin rajalle. Kenraalit palkittiin ja Putinista tehtiin Generalissimus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu