Katsoin vahingossa äsken väärää kanaalia, siis Tv 7:ntä. Piti valita ihan muuta. Mutta kun mies kravatti vinossa puhuu, kirja avoinna edessään, on pakko pysähtyä toviksi.
Tohtori Reinikainen pureutui ihmisen biokemiallisien prosessien syövereihin.
Hän lähti munat edellä puuhun. Jumala on ratkaisu kaikkeen. Olio ei haise, ei maistu, eikä Häntä muutenkaan pystytä mittaamaan tai havaitsemaan muuten kuin häneen raamatun kautta perehtyneen tietäjän kautta.
Reinikainen ottaa kotoisia vertauksia DNA-ketjusta: Sitä saatta venyttää Maapallon ympäri.
Ainut ihan oikea vastaus on jumala. Raamatussa ei taideta missään puhella aminohapoista tai natrumsulfonideista? Vai puhutaanko?
Syöpää ei Noan aikaan tunnettu koska sitä ei tunnettu. Ei tunnettu umpilisäkkeentulehdustakaan kun ei tiedetty. Ei vaan tiedetty, piti arvailla.
Ihmisen fysiologia ja kaikki muukin oli enemmän kuin lasten kengissä raamatun aikaan.
Paimentolaiskansat merkkasivat muistiin tarkasti mitä sanottiin. Siis ne hyvin harvat, hyvin harvat joilla oli kirjoittamisen lahja.
Kun pässiltä poistaa pään, pässi kuolee. Näin asiat ymmärrettiin siihen aikaan.
Ja se riitti. Ei tarvittu tetää kvanttimekaniikan äärimmäisestä pienuudesta johtuvia kummallisuuksia. Sellaisille asioille ei kamelinkuljettajalle olisi ollut mitään hyötyä, jos olisi jotenkin ollut hajulla aiheesta.
Reinikainen edustaa lääkärikuntamme vanhaa kastia. Häne on pitänyt ottaa jumala vipuvarreksi.
Olettaa sopii vanhan miehen tietävän, kunka köykäisellä tieteellisellä pohjalla vittämänsä oikeasti ovat.
By the way, vilkaiskaapa kuinka monessa julkaiussa d.r. Riekkisen nimi näkyy.
Ja lukekaa mikä on hänen tieteellinen anti.
Lääk lis. Pekka Reinikainen tietää
0et22oo ribonukleo
1
174
Vastaukset
Reinikainen on lääkäri eikä siis mikään solubiologian asiantuntia. Hänen ei pitäisi puhua aineesta. Minä pelkään katsoa häntä koska hän on niin pahansuovan näköinen. Pahuus oikein loistaa hänen kasvoiltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899737Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507687Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936469SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906196Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m625777Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,535269Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot505175HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204844Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074529