Soinin seurava askel

Kirja paljastaa, että Soini miettii jo seuraavaa keikkaa. Perspesä on pian putsattu, sinne jää vain joukko vähä-älyisiä hörhojä, jotka eivät jatkossa kiinnosta millään lailla Isä Timoa, puolueen fyrkat ovat jo taskussa. Narsisti tarvitsee uusia uhreja. Mietipä, keitä he voisivat olla?
755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Soinin kannattaisi pistää peli poikki ja lopettaa koko saatanan puolue.

Äänestä
  • Sitähän Oinonenkin todisteli Soinin juuri tekevän. Tapa on aika brutaali, mutta varmasti tehokas.

    Äänestä

Soini on jo turvannut mm. taloudellisesti oman tulevaisuutensa. Persujen tulevaisuus ei kiinnosta häntä enää tippaakaan. Tilanne on sama kuin SMP:ssä 1990 luvun alussa.

Äänestä

Sanoisin, että tässä aloituksessa oli todella hyvin kiteytetty perussuomalaisuuden nykyinen tila, ja niin toki sanonkin.

Ehkäpä Soini perustaa jonkinlaisen maailman kaikkien persujen internationaalisen assosiaation?

Kaikki maailman persut liittykää yhteen!

Äänestä

Mielenkiintoista seurata, kuinka sairaan katelliset ja katkerat, nähtävästi omassa elämässään epäonnistuneet luuserit - itkevät ja kirjoavat Soinia, persuja kuinka kamalia ovat ja miten rahat on varastettu ja kaikki on varmaan persuilla ihan päin helvettiä - kuten näiden lkateellisten ja katkerien uusereiden oma elämä. Taitavat kuitenkin persut ja Soinikin voida aika hyvin, eikä taida luusereiden itkut palstalla juurikaan hätkäyttää - naurattaa kylläkin :)

Äänestä

Soini selvin (kuvainnollisesti) sanoin julistaa, ettei häntä enää kiinnosta nää kotimaan jaskakasat tippaakaan, eikä täällä uunojen kanssa toimiminen. EU ja Bryssel pyörivät mielessä päivästä toiseen. Siellä on lipevät ja mielistelevät avustajat, jotka voi ihan itse valita. Niiden kanssa on paljon hauskempaa viettää aikaa. Ei työtkään rasittaisi pumppua.

Siinä on Soinin seuraava askel, kunhan se askelma ensin löytyy. Nyt se on vielä jaskan peitossa.

Äänestä

Raiskaajamamu. Vasemmistoanarkistit ja viherhipit palvovat mamuja.

Suomalainen, äänestä eduskunnasta mamunpalvojat.
Älä ota niitä EU-parlamenttiin 25.5.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/614815/Seksuaalinen vakivaltarikos Turun kavelykadulla



Naista lyötiin ja hänet kaadettiin maahan. Hän menetti hetkeksi tajuntansa. Tapahtumapaikalta poistui juosten aikuinen ulkomaalaistaustainen mies

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kuukerin Nelli kirjoitti:

Kirja paljastaa, että Soini miettii jo seuraavaa keikkaa. Perspesä on pian putsattu, sinne jää vain joukko vähä-älyisiä hörhojä, jotka eivät jatkossa kiinnosta millään lailla Isä Timoa, puolueen fyrkat ovat jo taskussa. Narsisti tarvitsee uusia uhreja. Mietipä, keitä he voisivat olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu