Talvi meni ihan mukavasti. Kun alkoi kevältä jo vaikuttaa, otin tietysti kevät kännin. Rajun. Tein nykäset. Naisystäväni sanoi, etten minä tuurijuoppoa tarkoittanut tapailla.
Niin että oma syyni tämä takapakki. Tuli kuin syksy uudestaan. Juoppojen ei kannata alkaa mitään.
niin mieleni pahoitin, taaskin
3
212
Vastaukset
- ei...mitään
Viimeiset huikat otin tänään. Kaveri olis tarjonnu kaljat. En uskaltanut enää ottaa mitään kun pitkä putki on aihettanut allergiasta johtuvia rohtumia eri puolelle kehoa.
Ikävä tk-lääkäri sanoi suoraan näitä rohtumia ja parantumattomia haavoja alkovammoiksi.- kulauttelija
Mistähän tääkin bibous johtuu. Matkustelu olisikin turhaa kun ollaan kuin vuoristojunassa. Nuorempi veli ei kestänyt vaan meni lääkäriin saadakseen pahimpia huippuja tasatuiksi.
Muuttunut sekin min mielestä. Suuttui minullekin kuin tupakka kun se mersun ostamista arvostelin. Siitä se kanssa motkottaa etten suostu ottamaan lääkkeitä.
Kemikalioissa omat haittansa. Parempi elää luomua vaikkakin epävakaista elämää.
- o oppi
Pitkä hellekausi on vienyt voimia ja työhaluja. Tulipa puolipakollinen loma vietettyä kun tyhjäntoimittajalla ei ole ansiotyöpakkoa.
Auringossa lämpötila sama kuin kehon lämpö, liian riskaabelia. Töissä ollessa joutui olemaan kuumallakin täyden päivän.
Nyt se tuli mieleen. Tämän päivän alakulo on seurausta eilisillan pörräyksestä. Onneksi otin vain olutta. Sehän tulee lösönä takas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022306- 1161823
- 881449
- 1341407
- 1171266
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘741248Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631121- 511067
- 36992
- 33844