Mussutus Maximus ja Lukkofun-show parkkipaikalla, alavartalo paljaana myyvät he lippuaan tarvitseville ja kuuleman mukaan vaihdetaan kesäteatterilippuun Tesomalle.
Sinkoilevat sinne tänne toistensa lumoissa ja pitävät penkin painajaisia vanhahkon ambulanssi-Mercedeksen tavaratilassa. Ilta-yhdeksän jälkeen jalkapärskisnäytös koiratarhan puolella.
Jos et sitä jaksa seurata, seinien sisäpuolella Tappara pieksee lannistuneesta lukosta haittalevyt pihalle.
TÄNÄÄN HAKAMETSÄSSÄ
9
144
Vastaukset
- Lihastohtori
Kirjoituksestasi näkee, ettet ole kouluja käynyt tai ainakaan niissä pärjännyt.
Taidat olla vain kateellinen Lukkofanille, jolla on kaksi korkeakoulututkintoa. Lukkofanin penkkaustuloksesta (180 kg) olet suorastaan raivoissasi.
Niin se vain menee elämässä, että toisille suodaan älyä ja voimaa. Sinulle ei ole suotu kumpaakaan, joten olet siksi aina pelkkä vastaantulija Lukkofanille.- Kirves1
Kyllähän sen näkee noista LukkoFunin kirjoituksista ettei hänellä ainakaan ole järkeä päässä ja luulen että kun hän nousee ylös penkistä niin siinä samalla penkistä nousee 180 kiloa. Hän suorastaan kihisee raivosta kun Tappara on niin ylivoimainen että Lukko on pelkkä vastaantulija.
- avointa ja reilua
Kummola tapparan pelaja-aitioon tuomareita käskyttämään reilua peliä nääs.
- Tapparan miäs
Kun Lukko ei pärjään niin silloin LukkoFunin mielestä on merkityksetön välikausi menossa ja sitten jos sattuisi käymään niin että Lukko pärjää niin taas on mestaruudella merkitystä pitkästä aikaa.
Nythän sillä mestaruudella vasta merkitystä on kun Jokeritkin pelas ehkä kaikkien aikojen viimeisen kautensa Suomen liigassa. No antaa kateellisten keskittyä siihen mussuttamiseen niin Tappara keskittyy pääasiaan eli jääkiekkoon.- LukkoFAN.
Vastarannan kiiski! Poikkeus vahvistaa säännöt, eli sinun mielipiteesi VAHVISTAA sen että nyt on menossa välikausi.
Luepas tästä vähän todisteita välikaudesta: http://keskustelu.suomi24.fi/node/3355001
Olet pelkkä vastarannan kiiski ja suupala meille asiantuntijoille. - Tapparan miäs
LukkoFAN. kirjoitti:
Vastarannan kiiski! Poikkeus vahvistaa säännöt, eli sinun mielipiteesi VAHVISTAA sen että nyt on menossa välikausi.
Luepas tästä vähän todisteita välikaudesta: http://keskustelu.suomi24.fi/node/3355001
Olet pelkkä vastarannan kiiski ja suupala meille asiantuntijoille.Sen verran lukaisin näitä todisteita läpi että voin todeta ettei ne paljasta muuta kuin LukkoFunin mielisairauden.
- Tapparan miäs
En lue mitään "asiantuntijoiden" kommentteja.
- Tapparan miäs
Olen kyllä saanut monen monta kertaa elämässäni kuulla olevani vastarannan kiiski ja olen ylpeä tuosta tittelistä. En minä ole tänne syntynyt muita miellyttämään enkä sitä aio tulevaisuudessakaan tehdä.
- Kirves yksi
Lukko-Funnylle, ei korkeakoulututknto ole se, että seisoo koulun vieressä ihmettelemässä sen korkeutta.
Kaksi voimamiestä on nähty munasillaan erätauolla Hakametsän koiratarhassa kyselemässä suuntaa Turkuun...
Ai niin se penkki lähti risteilylle..onko rakkautta ilmassa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1393690Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville583294Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122714Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1152281- 1711926
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa311406- 541182
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16973Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110943Polvinen hylkäsi Persut
Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.157933