Paras valmentaja Jyppiin

JYPPIII

Nyt kun näimme ettei omista voi kokoajan ottaa = Marko Virtanen. On hyvä aika pohdiskella mikä olis sopivin valmentaja jatkossa Jyppiin. Tässä minun ehdotukseni

1. Karri Kivi. Hinnalla millä hyvänsä, paras

2. Jyrki Aho oikea asenne, ei vapaa

3. Antti Törmänen, tulevaisuuden tähti, ei vapaana

Kari kivi on paras ja ainoa joka on vapaana. Voittava maalivahtikin pitäisi joukkueen saada, mutta se on vaikeampi, ehdotuksia?

5

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pilataanko ensikausi

      Tuskin huonompaan voi mennä

    • JYPPIII

      Tyni ei saa aikaiseksi potkia Virtasta pihalle, ensi kaudella näemme oikein kunnon sukelluksen.

    • kentänlaidalta

      Näyttää uhkaavasti siltä, ettei Marko Virtasen sopimusta lopeteta. Tämä tietää todellista mahalaskua ensikaudelle, säälipleijaripaikkakin on liian kova tavoite. Oneksi ilmeisesti liigasta ei voi ensi vuonna tippua. Kiitos ei, en tule matsiinkaan missä virtanen on valmentajana.

      Hämmästyttää miten nopeasti ote voi kadota jääkiekossa seuran johdolta. Tänä aikana tälläinen leikki on vaarallista, voi menettää sponsorit ja katsojat.

      Tuhoaako Tyni ja Virtanen Jypin?

      • kyllä lähtee

    • JYPPIII

      Huhutaan ettei Jyppi saa, uusia pelaaja sopimuksia. Virtasen maine alkaa olla tappavan tehokas. Alasajo on todellista, kauanhan sitä kestikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1924
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1670
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1276
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      63
      1192
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      998
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      893
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      862
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe