Paras valmentaja Jyppiin

JYPPIII

Nyt kun näimme ettei omista voi kokoajan ottaa = Marko Virtanen. On hyvä aika pohdiskella mikä olis sopivin valmentaja jatkossa Jyppiin. Tässä minun ehdotukseni

1. Karri Kivi. Hinnalla millä hyvänsä, paras

2. Jyrki Aho oikea asenne, ei vapaa

3. Antti Törmänen, tulevaisuuden tähti, ei vapaana

Kari kivi on paras ja ainoa joka on vapaana. Voittava maalivahtikin pitäisi joukkueen saada, mutta se on vaikeampi, ehdotuksia?

5

160

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pilataanko ensikausi

      Tuskin huonompaan voi mennä

    • JYPPIII

      Tyni ei saa aikaiseksi potkia Virtasta pihalle, ensi kaudella näemme oikein kunnon sukelluksen.

    • kentänlaidalta

      Näyttää uhkaavasti siltä, ettei Marko Virtasen sopimusta lopeteta. Tämä tietää todellista mahalaskua ensikaudelle, säälipleijaripaikkakin on liian kova tavoite. Oneksi ilmeisesti liigasta ei voi ensi vuonna tippua. Kiitos ei, en tule matsiinkaan missä virtanen on valmentajana.

      Hämmästyttää miten nopeasti ote voi kadota jääkiekossa seuran johdolta. Tänä aikana tälläinen leikki on vaarallista, voi menettää sponsorit ja katsojat.

      Tuhoaako Tyni ja Virtanen Jypin?

      • kyllä lähtee

    • JYPPIII

      Huhutaan ettei Jyppi saa, uusia pelaaja sopimuksia. Virtasen maine alkaa olla tappavan tehokas. Alasajo on todellista, kauanhan sitä kestikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1077
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe