Isä Pilvisen puhdistukset alkoivat

"Yllättääkö Pentti Oinonen minut positiivisesti? Yllättää olemalla hiljaa, eipä juuri millään muulla tavalla."

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288673550529.html
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oinosen juttuja ja toimintaa muutaman kerran seuranneena, ymmärrän hyvin tuo Soinin ajatuksen !

Äänestä
  • Sinust on tullu aika lipevä Soinin nuolija. Lurps.

    Oinoinen-Hakkarainen, siinä ensimmäiset arkista pois potkittavat, jos joku muu ei pääse puskista yllättämään. Vaan eipä ole Soinilla *unaa heittää äijiä ulos tässä vaiheessa. Täysiä turhakkeita molemmat, mutta joku tyhmä on niillekin äänensä antanut. Soinille kelpaa *askaset äänetkin, kunhan saa ennen hallituskutsua homman korjattua - tavalla tai toisella. Jos ei muu auta niin selkäpuukot esiin taas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen Kansa kirjoitti:

"Yllättääkö Pentti Oinonen minut positiivisesti? Yllättää olemalla hiljaa, eipä juuri millään muulla tavalla."

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288673550529.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu