Mitäs sielä kuartaneella on taas muiluutettu?
mitä?
tiätämätöön
271201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Isääs
Älä kysele utelias kyylä.
Oo sä peräkammarin runkkari hiliaa
Eikö sielä toinen edelliseen tappoon osallistunut oo saanut selekähän!
Sitähän mäki notta toivoon ;)
Sama kopla taas keskenään häsynny. Ei kylläkää kuortaneella vaan lapualla!
http://www.ilkka.fi/uutiset/poliisiuutiset/poliisi-epailee-puukotusta-lapualla-1.1587813 liittyykö tämä jotenki ?
Joo siinä on sitä toista epäiltyä miestä (t.p) puukotettu ja puukottajana se jätkä joka oli alun perin kans epäiltynä mutta vapautettiin eikä enää epäillä. Mut samaa porukkaa että keskenään ne on tapelleet.
voi jestas eikö niitä ketää vankittu siitä kuortane jutusta
Onko oikeudenkäynti jo ollut, vaikko vasta esitutkinta? Muistan joskus lukeneeni, että Suomen vankilat ovat niin täynnä, että joutuu odottamaan lainvoimaista tuomiota ennen kuin pääsee lusimaan.
on se kumma ku suomessa tuommoset vapaalla on lukkojen takana ne pitääs olla
mikä lahtaus valtio tää oikee on
Tämä puukottaja on se sama henkilö, joka siinä kuolemantapauksessa pahoinpiteli uhria edellisenä iltana. Löi uhria niin lujaa että uhrilta silmä mustaksi ja turvonneeksi naama. Ja nyt sitten puukotti tosiaan sitä toista miest, jota kuolemantapauksessa syytetään osallisuudesta. Kuulemma, on johtunut puukotus siitä että nämä kuolemantapauksen pahoinpitelijät ovat yrittäneet kuulusteluissa sanoa että tämä kolmas mies joka edellisenä iltana uhria löi, niin löi sen verta lujaa että kuolema aiheutunut siitä. Tämän takia kosti nyt tämän puheen.
Hienoa sakkia. Keskenään kun nyt vaan oikein kovasti tappelisivat että henki lähtisi niin saisi se kuolemantapauksen uhri oikeutta silmä silmästä -periaatteella ja säästyisi isot rahat yhteiskunnalta ja koko Kuortaneen meininki paranisi.
Eioo asia kuulemma näin.!! Että ovat yrittäneet puhua toistensa päälle kuolemantapausta. Minä luin lehestä aivan nii että hampurilaasesta lähteny riita ja sitte on puukotettu.
Kas kun ei oo mäyryläsestä tai töysälääsestä lähteny riita
Voi voi, piti niin olla parannuttu katkaasus ja kaikkia. Ei tuu mitään, ikuusia juappoja. Ei tulevaisuutta, jokohan nyt pidetään telkien takana. Mihinäs porukan isoopää mörssäri on ollut? Istunu mesen etupenkillä varmaan. Ku taivahan isä armahtaas ja antaas tuallaasten kualla pois, eikä ottaasi tervehiä tyäs käyviä ensin.
Onko sen ny niin väliä jos tuo paskasakki keskenään toisia hengiltä yrittää? Kyllähän sillä alko uus elämä! Äiteensä vintiltä vankilaan! :D
Kuulemma tämä mörssäri kans lapualla hakattu mersuun päin. Jotkut mopopojat ollu asialla. Huudellu kylillä, että hakkaa kaikki ja sitte saanu ite turpiin ja vielä nuorilta jätkiltä. Aivan oikeen sille ihrakasalle!
onko speedy saanut turpaan skootteripojilta..... jos on... niin ei käy sääliksi.
Tosi hyvä juttu että pikkupojat opetti motipäälle vähä käytöstapoja.
Tää menöö jo komedian pualelle ja vahavasti. Eikun kuskakkaa nua honkisaareen kesäksi kosskukpan kaa niin saaraan vähän ohjelmaakin
toki ei olis eka kerta ku jokku kovemmat jätkät saa lapualla turpaan ulkopaikka kuntalaiset no lapualaaset on siitä puhunu että opettettihi vähä tapoja niille.. jotta rispektiä tuloo semmosista jotta pelko persees pitääs olla.
mun mielestä tuo on tyhmää tietääsitte oikeat factat. ettei vaa nämä teinit oo tulossa samallaasiksi ku nämä kuurtaneen sankarit
S*atana soikoot, nyt saisi röllykälle ja sen mannen näköiselle kaveriille tulla jo pikku hiljaa loppu samaten sille Sip...sipisijälle joka puukolla huitoi mannen näköistä jaskaa. Koko porukka perkele viekööt nyt Venäjän puolelle linnaan. Ja samaa kaliiperiä on se Vil... se jolla silmät kattoo eri suuntahan. Eikös siinä ole se ydinporukka jotka tappaa, puukottaa, hakkaa, uhkailoo, välittää huumeita, keittää pontikkaa ja pitää yleistä häiriötä yllä Kuortanehella ja lähikunnis.
Ristus sentään pistää vihaks että sitten tämmööset kaverit elelöö yhteiskunnan tuilla ja mersulla ajeloo. Rahat hankittu kunnalta ja myymällä varastettua tavaraa, huumeita ja pontikkaa.
Huvittavintahan tässä on se, että päätekijä asuu ÄITIN JA ISUKIN KANSSA! Jo on kumma kun ei ole vanhemmat tälle väkivalta- huume ja viinarallille saaneet mitään tolkkua! Minkälaasia ihimisiä nämä Köntsäälesin vanhemmat oikein mahtaa ollakaan? Hyi olokohon.
Jos pojat saa vankilassa Maapallopersettä.
Miten se voi olla maapalloperse, näyttää lähinnä leipälapioperseeltä
Olikos nää naftalenkkarit elvistelemällä pääsiääsvalakioolla. Ja kansa hurras!
Onko juttu pian käräjillä?
pakkohan se kesään mennessä ainaki oltana linnaan vaan nisupoijjaat