hyvästi

soIon1

Lukiessani evoluutiobiologiaa pääsykokeitani varten koin suuren järkytyksen. Olen kuvitellut evoluution olevan paremmin todistettu, mutta nyt minussa heräsi epäilys. Jätän palstan toistaiseksi, koska haluan rauhassa selvittää ajatukseni.

18

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • soIon1 - not

      Etkös multinikki parempaan pysty? Vanha ja väsynyt vitsi ...

      Säälittävää - mutta niihän kreationistien elämä on.

      • Joistakin kreationisteista voi sanoa samoin kuin entinen siirtomaaisäntä mustista alamaisistaan, mutta paremmin perustein:

        "Eivätkö he olekin kuin isoja lapsia?"


    • genesissi
    • hah hah

      Hmmmm... Palstalainen jolla on rekattu nikki, tulee tänne rekkaamattomana mutta samanlaisella nikillä kertomaan kääntymyksestään...Hmmm... Usonhan mie sen...:D

    • jyrtsi...,.,..,

      Ei solon onnistu. olet aivan liian tyhmä selvittämään yhtään mitään joten jatka vaan evobiologiasi kanssa sillä siellä et erotu joukosta.

    • solon1 (ei kirj.)

      En oikein tiedä enää mihin pitäisi uskoa. Evoluutio on uskottava teoria ja melkein todistettu mutta kun samalla näen Jumalan luoman maailman niin evoluutio käy yhä epätodennäköisemmäksi.

      Yöllä unissani valaat nauravat minulle jalkojaan heilutellen ja sitten tanssivat kuivalla maalla. Ja virtahevotkin ... en edes kehtaa sanoa ... painajainen.

      Mutta näillä vaatimattomilla eväillä mennään ja ehkäpä totuus aukenee joskus minullekin. Älkää yhtään ihmetelkö jos välillä hyppelen kelkasta toiseen.

      • Kärsin ilmeisesti dissosiatiivisesta identiteettihäiriöstä, koska en muista kirjoittaneeni tätä muutama minuutti sitten.


      • älä selitä
        solon1 kirjoitti:

        Kärsin ilmeisesti dissosiatiivisesta identiteettihäiriöstä, koska en muista kirjoittaneeni tätä muutama minuutti sitten.

        Ehkä dementia?

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Dementia


    • jyrtsi,.,lj

      Solon1 on aivan liian tyhmä ja arvostelukyvytön kyetäkseen avauksen mukaiseen päätelmään.

      • Minäkin tykkään sinusta


      • krenttu
        solon1 kirjoitti:

        Minäkin tykkään sinusta

        Me kaikki kretuliinit tykätään solonista, tuosta epätiedon pikku jättiläisestä :)


    • jyri.kop.

      Todellisuudessa kaikki tämän palstan evokit Solon1 mukaalukien ovat aivan liian vajaatietoisia kyetäkseen nopeasti sanoutumaan evoluutioteoriasta.

      Pinttyneistä evolutiotutkijoista, siis ammatti-ihmisistä löytyvät ne jotka helpoimmin ja useimmin ovat hylänneet evoluutioteorin ja tämä johtuu vai siitä että he ovat onnistuneet saamaan minun tavallani riittävästi tietoa jotta voivat haastaa evoluutioteorian dogmit.

      • tieteenharrastaja

        Pinttynyt trolli kyllä olet, mutta tutkijasta olet valovuoden etäisyydellä.


      • Fiksu kreationisti
        tieteenharrastaja kirjoitti:

        Pinttynyt trolli kyllä olet, mutta tutkijasta olet valovuoden etäisyydellä.

        Ad hominem trolli.


      • trolldetector2000bc
        Fiksu kreationisti kirjoitti:

        Ad hominem trolli.

        Sinäkin siinä, huuteleppas ad hominemeja muualla. Trolli on trolli eikä miksikään muutu. Paitdi jos on siis ääliö. Jyrri on joko aito ääliö tai trolli, mutta sinä fiksu kretiini, et ole kuin trolli, oletettavasti syrjäytynyt koska kaikki päivä kirjoittelet täällä ja demissä.


      • >Pinttyneistä evolutiotutkijoista, siis ammatti-ihmisistä löytyvät ne jotka helpoimmin ja useimmin ovat hylänneet evoluutioteorin

        Ja heitä on paljon! Ongelma tulee sitten siitä, että tuntuvat kaikki olevan nimettömiä.


      • tieteenharrastaja
        trolldetector2000bc kirjoitti:

        Sinäkin siinä, huuteleppas ad hominemeja muualla. Trolli on trolli eikä miksikään muutu. Paitdi jos on siis ääliö. Jyrri on joko aito ääliö tai trolli, mutta sinä fiksu kretiini, et ole kuin trolli, oletettavasti syrjäytynyt koska kaikki päivä kirjoittelet täällä ja demissä.

        Tuo humaani hominidi on nyt omakehuvalehtelun vaiheessa. Maalaili viestissään tietojaan paremmiksi kuin evoluution ammattitutkijoilla, olisi vielä joku viaton sivullinen narahtanut luulemaan todeksi.


      • Puolimutca
        trolldetector2000bc kirjoitti:

        Sinäkin siinä, huuteleppas ad hominemeja muualla. Trolli on trolli eikä miksikään muutu. Paitdi jos on siis ääliö. Jyrri on joko aito ääliö tai trolli, mutta sinä fiksu kretiini, et ole kuin trolli, oletettavasti syrjäytynyt koska kaikki päivä kirjoittelet täällä ja demissä.

        "... et ole kuin trolli, oletettavasti syrjäytynyt koska kaikki päivä kirjoittelet täällä ja demissä."

        Siinähän se Sepiksen päivä kuluu mukavasti kun ensin käy sossussa ja sitte aivopiereskelee tänne, Demiin ja muille foorumeille. Välillä sitten voi kasvattaa kiivejä ja pelata tietskaa tai pleikkaa. Myös hörhö- ja salaliittovideoiden katsominen Youtubesta kuuluu Sepiksen touhun täyteiseen päiväohjelmaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      32
      2638
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1367
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      337
      1058
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      962
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      894
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      869
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      774
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      760
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      746
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      676
    Aihe