Mielestäni jumala on täysi SADISTI. Köyhien kiusaaja. Nytkin tapaa Ebolalla afrikassa köyhiä ihmisparkoja.
Jumala mikä se oikeastaan on?
vituttaako
569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jumala on satua ja höpötystä vailla mitään todisteita.
Jeesus on fiktio
http://www.kolumbus.fi/harry.hilden/artikkeleita.htm#ONKO
Sehän lukee raamatussa, että tämän maailman hallitsija on Saatana. Tulee aika jolloin Jumala puuttuu asioihin ja sen ajan tuleminen tuntuu meistä ihmisiltä pitkältä, koska elämme vain lyhyen ajan. Jumala pystyy korjaamaan kaiken oikeaksi ja tämän maailman ahneus, kurjuus, viha ja suru tullaan pyyhkimään pois.
jumala pitäisi talutta korvasta Haagin tuomioistuimeen vastaamaan rikoksista ihmiskuntaa vastaan.
vanha ja pakana!
Kyllä maar näin on! Jos Jahve on kerran kaikkivaltias, niin miksi hän noin vain pidättäytyy seuraavista toimista. Kun kk-sarja menee kehon läpi, voishan sen oitis paikata kuntoon Älä tapa, on naurettava kielto!. Kun raskaana olevan nainen juopottelee, niin voishan sen antaa koitua sikiölle terveydeksi. Mikä pakko sen uskottomuuden on tulla julki ja jos tulee, antaa puolisolle ottaa viesti vastaan iloiten. Miksi Jahve ei kaikkivaltiaasti noin vain puhalla saasteita avaruuksien perille. miksi ne jäävät tekijöiden rieskasi? Ja eikös kännipäissä ole kiva ajaa? Miksi Jahve kieltää tämänkin ilon ihmisiltä.
Jumala näkyy olevan parantumaton tosikko, eikä ymmärrä, että pojat ovat poikia. Keskittyisi enemmän siivoamaan jälkiä, kuin niuhottamaan turhasta!
ihminen on taipuvainen sortumaan himoihin ja nautintoihin. Itsekästähän se on, itsekkyydestä kaikki paha lähtee kk-sarjasta lähtien. Uskovainen on itsekäs kun odotta saavansa kelliä taivaan autuudessa jeesuksen jalkoja pussaillen ikuisuuden.
En viihtyisi taivaassa ikuisuutta, täällä maan päällä on meillä kaikilla siivottavaa ja tekemistä. Kun pysyisimme epäitsekkäinä ja työskentelisimme ihmiskunnan hyväksi eikä tuhoksi periaatteella "älä tee toiselle sitä mitä et itsellesi tahtoisi tehtävän"