Nyt minulle selvisi, että miksi Lohjaa kutsutaan omenakaupungiksi. Nimittäin kulkiessani kaupungilla ja kaupoissa, tytöt, nuoret naiset ja iäkkäämmätkin ovat vartaloltaan kuin omenoita. Käsittämätöntä, että jo nuoresta iästä lähtien he paisuvat ihan muotopuoleksi niin keskivartalostaan kuin muualtakin. Kun katselee vähän aikaa esim. prismassa neitokaisia, niin tosi harva on vartaloltaan simpsakassa kunnossa. Ja varsinkin monet pienten lasten äidit ne kammottavia ovatkin. Mies voi olla varsinainen luuviulu, mutta emäntä, eipä tarvitse sitten ihmetellä, kun silmä alkaa jo pälytä naapurin puolelle. Viime lauantaina näkyi prismassa yksi oikea kaunotar, hoikka ja pitkä, todellinen namupala. Mutta nämä ovatkin sitten niitä lohjalaisten lottovoittoja, harvinaista herkkua.
omena tai päärynä, sama se
5
686
Vastaukset
- rami routiolta
Töppöjalat, perse laahaa maata, vyötäröä ei tunnista. Naiset ovat geneettisesti muuttumassa. Kevät tuo katukuvaan viime kesäisiin vaatteisiin pukeutuvat. Vaatteet suorastaan soivat. Hauskaa katsella...saisiko youtubeen koko kansan hauskuudeksi.
- no genetigs
En oikein usko tuohon geneettiseen muutokseen. Suurimpana syynä näen ennemminkin sen mössön mitä nämä muotopuolet työntävät suuhunsa. Pitsaa, kebabia, valmisruokia ja kaikkea liikaa, liikuntaa ei ollenkaan. Paitsi kännykän näpläämistä. Sitten kun ikää alkaa olla 40v ja enemmän, niin sen jälkeen yritetään kaikilla vippaskonsteilla päästä kiloista eroon. Vaikeata ja useimmiten mahdotonta. Vanhempien tulisi katsoa, että lapset saavat oikeata ravintoa ja oikean määrän, mutta monesti se on utopiaa, kun eivät itsekään välitä tai ymmärrä koko asiaa. Jostain syystä naiset ovat tähän suurempia syyllisiä kuin miehet, ja se kyllä näkyy.
- rami routiolta
Aikuinen nainen saattaa pukeutua pelkkiin tiukkoihin kalsareihin. Vatsamakkarat roikkuvat liian lyhyen paidan alta. Paita hihaton ja käsivarressa joku 5-vuotiaan piirtämä tatuointisuttu. Nenässä rengas kuin lihakarjalla entismuinoin. Kuinka 30-40-vuotias voi taantua aivoiltaan teiniksi. Sanotaan, että vanhus palautuu takaisin lapseksi, mutta että aikuinen nainen kulkee tuolla vapaana teiniksi pukeutuneena. Ei sellaista näe muualla maailmassa. Jotain vikaa on ruuassa tai ympäristökö saastunut; horminihäiriö elimistössä.
- Anonyymi
Niin Suomi miehet ne vasta oikein adoniksia on:D Iso kaljamaha roikkuu verkkarien päällä, olemattomat lihakset, pieni nakki, kaljuuntuva pää ja naama on kuin Monsterman, käytöstavat opittu sirkuksessa, elämälleen katkeroituneita... Eipä ihme kun monet tutut naiset on ottaneet ulkomailta paljon parempaa;)
- Anonyymi
Ei ketään kiinnosta lukea mitään tällaisia ainaisia ulkonäön arviointeja, joissa ihmisiä nähdään pilkaavaan sävyyn. Mitään todellista sisältöä tai järkeä ei ole missään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1086138Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1183135SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561