Piilovelkaa 3 -vuoden aikana

Alkaa Urpilaisen sävellykset tulla ilmi.
Piilovelka ei näy tavalliselle pulliaiselle.

Jos Urpilainen jää sivuun, nämä tulee heti ilmi, julkisuuteen.

Valehdellen valtaan, pitää hyvin paikkansa Urpilaisen kohdalla.

Muuten] aika lähellä SDP puoluekokous..
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Urpilainen / Katainen linja tehnyt velkaa kolmessa vuodessa lähes 30 miljardia piilovelka 10 miljardia.
Urpilaisen vakuudet HUH::HUH::nekin vielä.

Äänestä
  • - Suomen julkinen velka ylittää lamavuosien kauhuluvut
    Valtio korottaa nettovelanottoaan 1,2 miljardia euroa kevään arvioista. Vanha velkaennätys rikkoontuu tänä vuonna.

    Valtiovarainministeriön perjantaina julkistama lisätalousarvioesitys merkitsee toteutuessaan sitä, että valtion ja kuntien yhteenlaskettu julkisyhteisöjen bruttovelka ylittää 1990-luvun lamavuosien kauhistellut velkaprosentit jo tänä vuonna.

    piilovelka kolmenvuoden aikana 10 miljardia.
    Se ei vähäpätöinen.

    Luulempa että Urpilainen väri vaihtelee vielä harmaan ja punaisen väliltä
    Huutaakin kuin palosireeni, mutta se ei auta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


10 -miljardia kirjoitti:

Alkaa Urpilaisen sävellykset tulla ilmi.
Piilovelka ei näy tavalliselle pulliaiselle.

Jos Urpilainen jää sivuun, nämä tulee heti ilmi, julkisuuteen.

Valehdellen valtaan, pitää hyvin paikkansa Urpilaisen kohdalla.

Muuten] aika lähellä SDP puoluekokous..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu