Verot on ihan tyhmiä.

Mä en näin kokoomuslaisena ymmärrä miksi veroja pitää maksaa, täällä kaikilla olisi paljon enemmän rahaa jos verotus lopetettaisiin. Verotus on kateellisten kommunistien keksintö viedä isänmaallisten porvareitten rahat.
753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitenkäs se on kun miljonääri ja tyhjäkasku maksaa maitopurkista yhtä paljon veroa?

Äänestä

Mielestäni myös verovaroilla kustannettavat palvelut, vaikkapa oikeuslaitos ja poliisi = omaisuudensuoja pitäisi lakkauttaa kun kerran veroja ei viitsitä maksaa. Jokainen pitäisi omaisuudestaan sitten parhaansa mukaan huolta itse ja omalla kustannuksella. Taitaisi autot, veneet, kesämökit ja asunnot olla pian jonkun toisen omaisuutta ;) Koittakaa nyt hieman miettiä mitä te saatte sillä veronmaksulla, ja Suomen hyvinvointivaltiossa erityisesti. Turvallisuuden ja vakauden merkityksen tajuaa vasta kun sen menettää.

Äänestä
  • Kyllä maaseudulta poliisilaitos on koko lailla jo lakkautettu. Lääkäripalvelutkin on siinä ja siinä että niitä vielä saa.

    Äänestä

  • kekek-kekek kirjoitti:

    Kyllä maaseudulta poliisilaitos on koko lailla jo lakkautettu. Lääkäripalvelutkin on siinä ja siinä että niitä vielä saa.

    Lääkäripalvelutko saatavilla?
    Jos arvioidaan lääkäripalveluja ruotsinkielisten kriteeeillä, eihän maaseudulla ole kaikin paikoin saatavilla omalla äidinkielellä edes lääkäripalveluja. Täällä meilläkin on äidinkieleltään viron ja venäjänkieliset lääkärit terv.keskuksessa. Suomenkielellä he osaavat heikosti vain tervehtiä.

    Äänestä

Hyvinvointi valtio ei voida rahoitta ellei olisi verotus pakko, ei sen kokoaan voi poista muuten tänne tulee jenkkin elämäntyyli jossa suuria alueita menee ihan slummiksi.

Äänestä

Hetkinen, tässä on kyse siitä että Suomessa verotetaan jo verotettua.

Omaisuus joka jätetään perinnöksi on jo kertaalleen kuolleen elämän aikana verotettua tuloa!

Miksi siitä pitäisi siis maksaa uudelleen verot?

Äänestä

Niin ja kaikki aikuisetkin on tyhmiä. Yksin äijä sanoi että mä oon rikkonu koulun tietokoneen vaikka vähä vaan haklkasin näppäimistöä kun sen oli valmiiksi rikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yks Nalle vaan. kirjoitti:

Mä en näin kokoomuslaisena ymmärrä miksi veroja pitää maksaa, täällä kaikilla olisi paljon enemmän rahaa jos verotus lopetettaisiin. Verotus on kateellisten kommunistien keksintö viedä isänmaallisten porvareitten rahat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu