moneybookers

skrill

Minä sain tänään postissa tilaamani prepaid skrill mastercardin. Nyt olis pari ongelmaa sen kans. Eli kortista ilmeisesti menee vuodessa 10 € maksu. Minulla näkyy skrill tililläni sellainen maksu ja siinä lukee että odottaa. Miten minä pääsen kuittaamaan tämän pois? Rahan siirto tilille ei poistanut tuota odottavaa maksua.
Sitten toinen asia koskee rahan siirtämistä. Minulla siellä näkyy 4 eri tapaa siirtää rahaa ja varmaan se trystly pikalataus on se nopein ja helpoin, mutta onko se turvallinen tapa koska siinä kuitenkin käytetään pankkitunnuksia? Miten te muut käyttäjät hoidatte tämän rahansiirron? Toivottavasti saan paljon hyviä vinkkejä tilin turvalliseen käyttämiseen:-)

3

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jarmel

      Kyllä rahansiirto on turvallinen. Se 10 e maksu menee sieltä itsestään kun siellä on rahaa, ei välittömästi mutta pian. Miten päädyit skrilliin? Pelaatko paljon? vai mihin käyttöön kortin ja tilin hommasit?

      • Jarmel

        poista myös sähköpostistasi skrilliin liittyvät mailit ja pistä kunnollinen salasana tilille, varsinkin jos suuria summia siellä liikuttelet tai säilytät


      • skrill

        Ok. Taidan sitten uskaltaa käyttää sitä siirtoa pankkitunnusten kautta. Hommasin tuon skrill kortin siksi kun välillä tulee netissä vastaan jotain mitä haluaisi ostaa mutta ulkomaisille sivuille kun ei käy kuin luottokortti maksuvälineeksi ja sellaista oikeaa luottokorttia en halua hommata tällaisen asian takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4946
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3516
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2963
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2935
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      8
      2767
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2280
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      39
      1778
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1700
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1691
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1584
    Aihe