Miksei leikkaa Ay jäsenmaksuja

http://static.iltalehti.fi/uutiset/huovinenkansi140410AA_503_uu.jpg

Kehitysapu rahoistakin helposti paljon enemmänkin.
Ay -jäsenmksut verolle ollenee monia satoja mijoonia euroja vuoisttain.

Raukat iski lapsilisiin.
Ei Ay johtajien ylisuuriin palkkoihin ( 230 000 €/v)

Sitten viisastellaan, ettei leikattaisi lapilisiä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joo kauheeta ja halonenkaan ei maksa veroja!!

Äänestä

Mistä Halosen asunto-omaisuus
on peräisin?

Punapääoman kävi kuten muistetaan vanhanaikaisesti - se katosi kähmyisten konkurssien kautta julkisuudesta. Käytännössä sen maallisen aarteen, kymmenien miljardien markkojen kätkentä meni niin että STS:n ja SDP:n suursaalistaja Uffe Sundqvist asetti EKA:aan omat valvojansa johtoon, ja niin EKA:n, OP yhteistuen, HAKA-yhtymän, KANSA-yhtymän ym. irtain ja muukin merkittävä omaisuus realisoitiin ja/tai siirrettiin EKA-STS:n kautta sellaisille tileille että niille ei ole asiaa päästä minkään laillisen virallisen tahon. Eri asia on toki siinä että juttu ei ole salaisuus, vaan siinä että kukaan ei uskalla nousta poikkiteloin punakoneen mahtia vastustamaan.

Arvaatko kuka olikaan suurimman saaliin kaappaaja EKA-yhtymän jättimäisestä asunto-osakkeitten potista?
Pitää muistaa että OTK:n ajoilta EKA:lle periytyi merkittävä määrä yksiöitä, kaksioita ym. työsyhdeasuntomassaa sekä muu mittava irtaimen ja kiinteä omaisuuden massa.

Noita entisiä työsuhdeasuntoja, as. osakkeita niin Helsingistä Kallion kaupunginosasta kuin ympäri maata Hakaniemen toverit jakoivat EKA:n konkurssipesästä kuin Fazerin sekaisia karkkeja a' 50.000 markkaa osake etuoikeutetuille tovereille härskisti lahjoitushintaan.
Sitkeän huhun mukaan oli Tarja Halonen joittekin peiteyhtiöitten kautta suurimman saaliin kaapannut sossu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helpoimman valitsi kirjoitti:

http://static.iltalehti.fi/uutiset/huovinenkansi140410AA_503_uu.jpg

Kehitysapu rahoistakin helposti paljon enemmänkin.
Ay -jäsenmksut verolle ollenee monia satoja mijoonia euroja vuoisttain.

Raukat iski lapsilisiin.
Ei Ay johtajien ylisuuriin palkkoihin ( 230 000 €/v)

Sitten viisastellaan, ettei leikattaisi lapilisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu