Vaalivilppi on sittenkin totta Suomessakin
Vaalivilppi Suomi
687
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tapahtuuko taas seuraavissa vaaleissa sama temppu äänien manipuloinnissa?
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2011/12/tiesitteko-taman-tietoenator-oyjsta.html
Tietoenator on kokoomuksen suojelussa eikä Kataisen mielestä vaalitarkkailuun ole tarvetta.
"Näin ollen tuo n. 10 % omistus Tietoenator oyj:stä on Goldman Sachs pankin kiitos siitä, että kyseinen it-konsultointiyhtiö järjestää täällä aina sellaisen vaalituloksen, mitä sieltä ulkomailta taas tilataan ja näin toimii Suomen nykyinen demokratia."
Käytännössä vaalitulokset sanellaan etukäteen Amerikasta, kun ehdokkaiden numerot on jaettu. Entisenä vaalilautakunnan työntekijänä havaitsin, että kesken ääntenlaskun -kun vaalipiirin osittainen tulos näkyi televisiossa- useamman ehdokkaan äänimäärä laski kesken ääntenlaskun televisiossa, mikä ei ole normaali käytäntö. Asiaa ei auttanut, vaikka viime eduskuntavaaleihin palkattiin ulkomaisia ääntentarkastajia, sillä asialla olivat petosyhtiöt Tietoenator Oyj ja McKinsey, eivät äänestäjät eivätkä ääntenlaskijat.
No en avaa linkkejä muille foorumeille, kun on joku uskontoperustainen poliitikko, mutta kuitenkin totuus on on se, että outoa tossakin oli, ettei päässeet pienpuolueet edes vaalilaskentatilaisuuteen televisiotilaisuuteen kuulemma. Vasemnmistoliitto kovan kannatuksensa kanssa myös heitettiin edellisistä vaaleista pihalla jo ennen vaaleja, laittamalla silloinen pienpuolue perussuomalaiset ennen vaalitulosta isojen puolueiden vaalitentteihin kaikissa tv-sudioissa. Että röh, röh, miten kunnioitatte demokratiaa oikeistolaiset...
Muistan ikuisesti näkemäni MTV:n vaalitentin ennen eduskuntavaaleja 2011, missä äänestämäni puolueen edustaja vasemmisroliiton puheenjohtaja ei saanut edes mielipidettään sanoa ilman, että kaikki sanottu vääristeltiin.
Itse tiedän ketä äänestän EU- vaaleissa ja se ei ole uskontohihhuli,vaan vasemmistolainen. Kaksi vaihtpehtoa joita vielä mietin, nuori älykkö nainen tai professori. Sori, mutta fanaatikoille tai porvareille ei ääni mene, enkö tiedä ketä tossa vainotaan.
Siihen uskon, että pienpuolieita pidetään mediassa pilkkana. Hei eivät saisi alistua siihen, vaan maan perustuslaki siinä lukee, että jokainen puolue joka on ehdolla, kohtelun tulee olla tasavertaista. Joskaan en mä uskontohihhuleita tai vaikka marxin talousjäörjestelmää suoraan ajavia tai äärioikeistolaisia itskään haluaisi valtaan, mtta mielipiteen ja ilmaisun vapaus, sen on oltava sama kaikilla.
>>vasemmisroliiton puheenjohtaja ei saanut edes mielipidettään sanoa ilman, että kaikki sanottu vääristeltiin.
Todennäköisesti telkkari kertoi asiasta vain totuuden.
Vasemmistoliitto on Eduskunnan paskamaisin ja epäluotettavin puolue. Juoppolalli puheenjohtajana, ja työläisten asiat myi hernekeittolautasellisen hiinasta Kataiselle 3 vuoden ajan.
Höpö höpö. Kaikki jotka tietää vasemmisroliiton puheenjohtajan,sanoo, että se todellakaan ei juo ainakaan virkatehtävisä eikä ryyppää muutenkaan.
Sinä nimetön ihmispersekirjoittaja Suomen poliittisen vasemmiston vihaaja olet siis sitä mieltä, että Suomen demokratiaa rikkovan puolueen _perussuomalaiset_ ,olisi pitänyt voida saattaa koko maa kaaokseen vuonna 2011 hallitusvastuusta kielltätymisn vuoksi? He kun kieltäytyivät niin sanotun vaalivoiittonsa jälkeen v-2011 menemästä hallitukseen, niin lainsäädännössä tässä maassa Suomi demokraatinen tasavalta, ei tässä maassa ollut muuta mahdollisuutta, kuin että muodostaa ns. six pack-hallitus. Jos vasemmistoliitto olisi kieltäytynyt hallitusvastuusta silloin v. 2011, niin veikkaa sika, mikä kaos sun rasistipersujes vuoksi olisi syntynyt: uudet vaalit ja miljoonia turjaan haaskattua veronmaksajien rahaa uusittujen vaalien myötä siihen, että joku läski- Soini puolueineen ei halua kantaa vastuta muuten kuin möykkäämällä populismia.
Ei ole vasurit etovia. Etovia olette te siat, joiden nimettömiä keskustelupalstakiejoituksia luen tääällä. Inhottaa kyllä, etä kun itse kuulun sivistyneisiin vasemmiston kannattajiin, nii täällä on imbesillejä, jotka yrittää vahingoittaa sitä puoluetta.
Pelottavan pimeitä netttipalstalle kirjottajia..
Jouni bakmanni on tietotunaattorin tuntija ja niinpä järjesti koneääntenlaskijalla itsensä jälleen eduskuntaan.