Tappara on huomenna selkä seinää vasten Ilves-hallissa. Selvää on, että Lukko vie voiton. Näin kaikki asiantuntijat arvioivat.
Mahtava tosikausi kuten jo syksyllä kaikki asiantuntijat tiesivät. Jokerien viimeinen kausi liigassa, Seläntään viimeinen kausi maajoukkueessa jne. Tosi mahtava kausi jonka mestaruudella on erikoisarvoa. Viimeksi mestaruudella oli näin paljon arvoa yli 50 vuotta sitten.
Kun Tappara on nitistetty, finaalissa kohtaavat ehkä kaksi liigan perinteikkäintä joukkuetta: Lukko ja Kärpät (tässä järjestyksessä). Kärpät edustaa koko Pohjois-Suomea ja Lukko edustaa koko Etelä-Suomea.
Ostakaa siis tamperelaisetkin jo hyvissä ajoin Lukko-paita ja -lippu, sillä finaalit alkavat kohta.
Juuri niin kuin ennustin!
6
222
Vastaukset
- dfdsfgfghjjkllliliul
Huomenna Lukko ja sut nitistetään.
- magge93
MIkä helvetin Ilves-halli?!? Ei semmosta oo!!
Ja ei oo kyllä mikää Lukko tai Kärpät liigan perinteisimpiä seuroja, perinteisiemmät seurat on ainaki Ilves, Tappara, HIFK!!
Jos ny totta puhutaan ni tulee kyllä tiukka peli huomenna, kumpi vaan voi voittaa....
paitsi Lukko...!! Muahahahah - No, voi. kurjuus!
No voi voi, eikö huuli lennä Lukko-fanit??? Kuinkas se noin kävikään? Ei muuta kun reissulle Lappeenrantaan, he,he. Saipa takoo teille kunnon jäähyt?!
- sarana55
Lukon kyyti on kylmää maanantaina :D
- No voi. kurjuus!
Saipa antaan lukolle kyyyyyytiiiiiiiääääääää jeesss..! Ei taida nousta penkistä enää?
Saipa opettaa kyykytystä!
- Tapparan miäs
Oot sä suorastaan ihan maaginen ennustaja, hahahahahahahah! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell342156Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.491757Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1151571Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041296Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761008Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,47980- 59905
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54817Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd101783- 60768