Gorba tulee! :O

8

139

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitä odotellessa..

      Nyt meidän on kiihkeästi odotettava sitä,että aina ajan tasalla oleva Ilmatar huomioi tämän asian.Tämä on erittäin tärkeää koska vain Ilmattaren sivuilla asia voidaan virallisesti vahvistaa.

      • Gorban toinen tulemi

        Mitä eikö se Gorba ole antikristus joka ollut vallassa jo tuhansia vuosia?

        http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu-arkisto.html
        Päivitys 12.12.2006: Gorba on eilen siis palannut valtaan. Tämä oli ehdottoman sekunnilleen tarkka ja varma profeetan profetiointi, joten se fakta on siis näin.

        Päivitys 28.4.2007: ennaltatiedetyt Viron mellakat ja Jeltsinin ennaltatiedetty "putoaminen" lienevät ihan aivan juuri kohta ennaltatietymässä profeetan sivuille. Sillä välin näkyy mm. "OSAAN SANOA KYMMENELLÄ KIELELLÄ KIITOS, GORBA TULEE VAHVISTAMAAN VALERAUHAN VUOSIVIIKOKSI 11. 9. 2007-2014."

        Vartiotorni on antikristuksen oma uskonnollinen järjestö. Vartiotorni pyrkii uskottelemaan ihmisille että arkkienkeli Mikael on Jeesus. Tämä Mikael kirjoitetaan luonnollisesti hieman eri muodoissa eri kielillä. Venäjällä tai venäjäksi se on Michail.

        Päivitys 12.5.2008: nyt on löytynyt selitys, miksi "Gorba on palannut" jo useita kertoja. Nimittäin, tämä "Mikael" sekä tulee, nousee, ilmestyy, että palaa, ja palaamisia on myös useita erilaisia ja eriasteisia. Yhtään pienintäkään mitään virhettä ei siis koskaan ole aiemmissakaan profetioissa näin ollen todistetusti voinut olla - ei tietenkään, koska muutenhan kyseessä olisi 5.Moos.18:22.


    • KTS ei kirj

      Joo. Minulla kun on tuo Gorba ja Veijonen. Niiden yli en pääse. En. Eikä LinttaLiisakaan. Todellisuudessahan oli liite jossakin, että Venäjän parlamentaarikoissa on niitä, jotka haluavat vastuuseen Gorban N-liiton hajoamisesta, mutta minähän pakkpomielteisenä keksin Veijosen jutut sillä se on ollut pöpilässä ja tietää paremmin nämä asiat.
      http://yle.fi/uutiset/mihail_gorbatshov_halutaan_syytteeseen_neuvostoliiton_hajoamisesta/7184704

      Joo- tästähän minä innostuinkin kovasti. Ihan eri asioistahan tässä on kysymys tosin, mutta minultahan nämä asiat kääntyy näppärästi.
      Tässä puhutaan Gorban vastuusta N- liiton hajoamiseen parlamentaarikon suulla, mutta minäpäs käännänkin pakkomielteisesti asian kuten aiemminkin olen tehnyt.
      LinttaLiisaa...

      • Kolkatan Olka.

        Nyt Viljo tulee..,ei kun siis nyt Gorba tulee...

        Kolkatan Olka,tuus kattoon miten nasevasti mä kirjoitin..

        Olka hei..,älä nyt enää viivyttele vaan tuu kattoon..


    • Gorballe ei kuulu hy

      Gorbaahan tullaan syyttämään Neuvostoliiton hajoamisesta.

    • Gorba bin Piho

      Ehtiikö ensin "Metsämökin tonttu" lähteä Lapista profeettana herätystyöhönsä vaiko ehtiikö antikristukset Gorba (Veijosen suosima) vaiko Osama bin Laden (pelästyssanoman suosima) ensin! Tämä on nyt huikean jännittävä kilpajuoksu. Ja miten tämä kaikki sopii siihen, kun Pihon puolue voittaa ylivertaisesti eduskuntavaalit 2015 saaden yli 50 % edustajanpaikoista?

      • Huom!

        Siinäpä meillä onkin ÄÄRETTÖMÄN jännittäviä kysymyksiä joihin tulisi saada vastaus kaikkein oikeimmilta uskovaisilta jotka olisivat vielä kaiken muun erinomaisuuden lisäksi VOIDELTU profeetoiksi ja jotka ovat myös myöhempinä pyhinä aikoina pitäneet öljynvaihdosta huolen!

        Elämme siis kihelmöivän jännittäviä aikoja joten TÄMÄ SUKUPOLVI todellakin on se joka tulee näkemään ja kokemaan IHMISKUNNAN LOPPULAUKAN! Tosin vastaavanlaista väitettä on esitetty jo parituhatta vuotta, mutta KAIKKI TÄHÄNASTISET ovat luonnollisesti olleet VÄÄRIEN PROFEETTOJEN harhautusta joilla he jos mahdollista ovat EKSYTTÄNEET VALITUTKIN!

        Omaa uskoani HERRA Pihon valintaan voi mikään horjuttaa, sillä kun hän itse todistaa itsestään ja toinenkin Herra vahvistaa annetun lausunnon, niin minulla ei yksinkertaisesti riitä rohkeutta epäillä sinapinsiemenen vertaa etteikö näin tulisi tapahtumaan. Varma on aina varmaa.

        HERRA Piho:
        Minä olen Suomen vapauttaja ja johtaja. Sain ylhäältä sanat "You are the leader of Finland".

        Totisesti!


    • Piho:
      "Minä olen Suomen vapauttaja ja johtaja."

      Heil Hitler, Meil Piho, Muil Muhammed, lopuil Putin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      99
      1418
    2. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      111
      1152
    3. Junaonnettomuus

      Kuka jäi junan alle?
      Haapajärvi
      5
      1010
    4. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      63
      1003
    5. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      56
      956
    6. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      50
      952
    7. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      130
      861
    8. mitä olet valehdellut

      kaivatullesi? kerro rehellisesti totuus
      Ikävä
      69
      761
    9. Naisen kimppuun lenkkipolulla

      Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant
      Kajaani
      57
      733
    10. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      291
      619
    Aihe