Gorba tulee! :O

8

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitä odotellessa..

      Nyt meidän on kiihkeästi odotettava sitä,että aina ajan tasalla oleva Ilmatar huomioi tämän asian.Tämä on erittäin tärkeää koska vain Ilmattaren sivuilla asia voidaan virallisesti vahvistaa.

      • Gorban toinen tulemi

        Mitä eikö se Gorba ole antikristus joka ollut vallassa jo tuhansia vuosia?

        http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu-arkisto.html
        Päivitys 12.12.2006: Gorba on eilen siis palannut valtaan. Tämä oli ehdottoman sekunnilleen tarkka ja varma profeetan profetiointi, joten se fakta on siis näin.

        Päivitys 28.4.2007: ennaltatiedetyt Viron mellakat ja Jeltsinin ennaltatiedetty "putoaminen" lienevät ihan aivan juuri kohta ennaltatietymässä profeetan sivuille. Sillä välin näkyy mm. "OSAAN SANOA KYMMENELLÄ KIELELLÄ KIITOS, GORBA TULEE VAHVISTAMAAN VALERAUHAN VUOSIVIIKOKSI 11. 9. 2007-2014."

        Vartiotorni on antikristuksen oma uskonnollinen järjestö. Vartiotorni pyrkii uskottelemaan ihmisille että arkkienkeli Mikael on Jeesus. Tämä Mikael kirjoitetaan luonnollisesti hieman eri muodoissa eri kielillä. Venäjällä tai venäjäksi se on Michail.

        Päivitys 12.5.2008: nyt on löytynyt selitys, miksi "Gorba on palannut" jo useita kertoja. Nimittäin, tämä "Mikael" sekä tulee, nousee, ilmestyy, että palaa, ja palaamisia on myös useita erilaisia ja eriasteisia. Yhtään pienintäkään mitään virhettä ei siis koskaan ole aiemmissakaan profetioissa näin ollen todistetusti voinut olla - ei tietenkään, koska muutenhan kyseessä olisi 5.Moos.18:22.


    • KTS ei kirj

      Joo. Minulla kun on tuo Gorba ja Veijonen. Niiden yli en pääse. En. Eikä LinttaLiisakaan. Todellisuudessahan oli liite jossakin, että Venäjän parlamentaarikoissa on niitä, jotka haluavat vastuuseen Gorban N-liiton hajoamisesta, mutta minähän pakkpomielteisenä keksin Veijosen jutut sillä se on ollut pöpilässä ja tietää paremmin nämä asiat.
      http://yle.fi/uutiset/mihail_gorbatshov_halutaan_syytteeseen_neuvostoliiton_hajoamisesta/7184704

      Joo- tästähän minä innostuinkin kovasti. Ihan eri asioistahan tässä on kysymys tosin, mutta minultahan nämä asiat kääntyy näppärästi.
      Tässä puhutaan Gorban vastuusta N- liiton hajoamiseen parlamentaarikon suulla, mutta minäpäs käännänkin pakkomielteisesti asian kuten aiemminkin olen tehnyt.
      LinttaLiisaa...

      • Kolkatan Olka.

        Nyt Viljo tulee..,ei kun siis nyt Gorba tulee...

        Kolkatan Olka,tuus kattoon miten nasevasti mä kirjoitin..

        Olka hei..,älä nyt enää viivyttele vaan tuu kattoon..


    • Gorballe ei kuulu hy

      Gorbaahan tullaan syyttämään Neuvostoliiton hajoamisesta.

    • Gorba bin Piho

      Ehtiikö ensin "Metsämökin tonttu" lähteä Lapista profeettana herätystyöhönsä vaiko ehtiikö antikristukset Gorba (Veijosen suosima) vaiko Osama bin Laden (pelästyssanoman suosima) ensin! Tämä on nyt huikean jännittävä kilpajuoksu. Ja miten tämä kaikki sopii siihen, kun Pihon puolue voittaa ylivertaisesti eduskuntavaalit 2015 saaden yli 50 % edustajanpaikoista?

      • Huom!

        Siinäpä meillä onkin ÄÄRETTÖMÄN jännittäviä kysymyksiä joihin tulisi saada vastaus kaikkein oikeimmilta uskovaisilta jotka olisivat vielä kaiken muun erinomaisuuden lisäksi VOIDELTU profeetoiksi ja jotka ovat myös myöhempinä pyhinä aikoina pitäneet öljynvaihdosta huolen!

        Elämme siis kihelmöivän jännittäviä aikoja joten TÄMÄ SUKUPOLVI todellakin on se joka tulee näkemään ja kokemaan IHMISKUNNAN LOPPULAUKAN! Tosin vastaavanlaista väitettä on esitetty jo parituhatta vuotta, mutta KAIKKI TÄHÄNASTISET ovat luonnollisesti olleet VÄÄRIEN PROFEETTOJEN harhautusta joilla he jos mahdollista ovat EKSYTTÄNEET VALITUTKIN!

        Omaa uskoani HERRA Pihon valintaan voi mikään horjuttaa, sillä kun hän itse todistaa itsestään ja toinenkin Herra vahvistaa annetun lausunnon, niin minulla ei yksinkertaisesti riitä rohkeutta epäillä sinapinsiemenen vertaa etteikö näin tulisi tapahtumaan. Varma on aina varmaa.

        HERRA Piho:
        Minä olen Suomen vapauttaja ja johtaja. Sain ylhäältä sanat "You are the leader of Finland".

        Totisesti!


    • Piho:
      "Minä olen Suomen vapauttaja ja johtaja."

      Heil Hitler, Meil Piho, Muil Muhammed, lopuil Putin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1374
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      103
      889
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      713
    4. 51
      605
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      533
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      35
      432
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      399
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      394
    Aihe