Mikä näistä suoltaa pähkähulluinta propagandaa
a. Venäjä
b. Pohjois-Korea
c. Verkkomedia
a. Venäjä
b. Pohjois-Korea
c. Verkkomedia
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä Putler on pahin.
Yleisradio Oy (ruots. Rundradion Ab).
suoltavat sellaista jaskaa, että normaali hoksottomilla varustettua lähinnä huvittaa.
Toisaalta, jos kysyt: kommunisteiltä,Suomen vastarinnan porukoilta tai muilta vajakeilta, niin luotettavia lähteitähän nuo ovat. :)
Oikea vaihtoehto on a,b,c
Lisäksi
d) Sanoma Magazines Finland Oy
e) A-kustannus Oy
f) Alma Media Oyj
g) Kustannusosakeyhtiö Uusi Suomi
h) Talentum Media Oy
i) MTV Oy
j) Nelonen Media
k) YLE
l) Bonnier AB
...
Kaikki Suoltavat uskomatonta sontaa tällä hetkellä.
Mistään ei saa puolueetonta tietoa /propaganda
ei edes Nigerian savimaja viidakkorumpu uutisista, kun nekin tukeutuu johonkin valehtelevaan median
Kannattaa lukea Halla-ahon blogia. Siitä löytyy perusteltuja kirjoituksia.
7-päivää lehden jutut ovat sentään totta...
YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.YLE.
Venäjä, Verkkomedia ja Pohjois-Korea ovat lasten asialla ja tuottavat runsaasti satuja.
Bätmän on satusetä
HS Ja YLE ainakin kunnostautuu propakandan levittäjinä MTV ja Nelonen on jo ihan selviä Naton lobbareita.
Totuutta ei kerro kukaan,kaikilla on joku tendenssi nykypäivinä.
Putin on nyt kuin ilmestyskirjan peto.
Ja Fasistit Ukrainassa kunnian miehiä.
Tulee 30 luku mieleen kun lehtiä lukee,ja TV kuvia katselee.
Venäjä on vääristelyn kehittäjä ja alkuunpanija. Muut ovat seuraajia
Suomi vanhana fasisti valtiona valitsee aina sota hulluimman kumppanin.Aatun jälkeen se ei voi olla kuin NATO
otitko jo lääkkeet
Verkkomediaa pyörittävät vähälahjaiset suomalaiset, joita Venäjän hallinnossa kutsutaan hyödyllisiksi idiooteiksi. He eivät kuitenkaan vie henkeä vastustajiltaan - toisin kuin Venäjä ja Pohjois-Korea.
Aika sekoilua kaikilta osapuolista
Nato syyttää Venäjän erikoisjoukkoja kriisin kärjistämisestä
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/nato--ita-ukrainan-tilanne-aarimmaisen-huolestuttava/3159840
Suomalaisen asiantuntijan mukaan tuolla EI ole kuvien mukaan Venäläisiä joukkoja
http://www.ts.fi/uutiset/ulkomaat/618383/Varusteasiantuntija ItaUkrainan valtaajat eri porukkaa kuin Krimilla
Kumpikohan on oikeassa… Historian sävyssä luottaisin tällä kertaa Suomalaiseen asiantuntemukseen.
Tuo Rasmussen oli myös aivan varma Irakin joukkotuhoaseista, joita ei siis vieläkään ole löytynyt. Bild olisi tarvinnut 3-4 kuukautta tarkistaakseen ja varmistaakseen tilanteen Irakin joukkotuhoaseista. Rasmussen oli mukana kiirehtimässä päätöstä hyökkäyksestä, koska tiesi, että jos Bild saa tehtyä tarkastuksen katoaa Naton perustelut Irakiin hyökkäämiseen.