Noin 5-10 vuotta sitten näin lyhyen unen, jossa olivat vierekkäin Suomen lippu ja Neuvostoliiton lippu (siis punaisella pohjalla sirppi ja vasara). Lipputangot olivat vierekkäin, kummatkin liput olivat ensin alhaalla. Sitten Neuvostoliiton lippu nostettiin ylös salkoon ja Suomen lippu jäi alas. Unessani ei nätytetty mitään muuta, ei aikaa, paikkaa eikä mitään muutakaan.
Näen aika harvoin unia, ovat hyvin lyhyitä, pian merkitys niille selvinnyt. Olen ollut hyvin kauan aikaa uskossa.
Näen aika harvoin unia, ovat hyvin lyhyitä, pian merkitys niille selvinnyt. Olen ollut hyvin kauan aikaa uskossa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Enneuni.
Vuosituhannen vaihteessa Putinin tullessa presidentiksi hän palautti joitain neuvostotunnuksia ja - tapoja käyttöön.
Niinpä jatkettu valta turmelee hänet ihannoimaan neuvostoimperiumia ja sen palauttamista vaikka voimakeinoin. http://fi.wikipedia.org/wiki/Venäjän_historia#Neuvostoliiton_j.C3.A4lkeen
Suomi yhdessä EU:n hengellisesti mädäntyy lähetyskentäksi, ei aihetta myös talouden juhlaliputukseen.
Jou!
Liput salkoon,liput pois salosta,vanhat tunnukset jne..näyttävät olevan uusin trendi uni-ja muiden näkijöiden sekä ennustajien keskuudessa.
Mutta jos kaikki liput nostetaan ylös Salossa,niin jääkö muille kaupungeille mitään lippuja lipputankoihin nostettaviksi?