Roomalaiskatollinen kirkko suojelee lapsia

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014041318207319_uu.shtml

Kirkko joka antoi lapselle suojapaika on mitä ilmeisemmin Roomalaiskatollinen koska tässä puhutaan rippisalaisuudesta. Tämä kirkko antaa suojaa muillekkin kuin maahanmuuttajille. Tälle kirkolle tulisi kuulua sama verotusoikeudellinen asema kuin kantakirkollemme.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kidnappaus. Voidaanko kirkko asettaa syytteeseen?

Äänestä

Kehitysapua karsittava, kun sillä tuetaan kehitysmaaeliitin rellestystä maailman metropoleissa.

http://uutiset.perussuomalaiset.fi/pauli-vahtera-saadaanko-suomi-uudelleen-nousuun/

Perussuomalaisten valtuutettu Vantaalta, KHT-tilintarkastaja Pauli Vahtera arvioi kolumnissaan Heikki Koskenkylän kirjauutuutta.

Suomea ei pelastaisi kansantuotteen kasvu, jota on odotettu kuin kuuta nousevaa. Sellaista kasvua ei tule nyt, eikä enää koskaan. Jos ennusteita tekevien laitosten parhaat ennusteet toteutuisivat, valtiontalouden tulot olisivat vuonna 2018 yhtä suuret kuin menot. Mikäli valtion menot eivät viiteen vuoteen nousisi euroakaan.

Suomi voi pelastua vain vähentämällä julkisia menoja monella tasolla. Julkisia virkoja on vähennettävä: Koskenkylä esittää 100.000 viran vähentämistä. Rahojen jakaminen ulkomaille on lopetettava. Koskenkylän mukaan yhteisvastuun kasvattamista on vastutettava jyrkästi. Julkisia menoja on vähennettävä, Koskenkylän mukaan menot on saatava 45 % tasolle bkt:sta ja myöhemmin 40 %:iin. Ihmiset on saatava töihin. Koskenkylä edellyttää työllisyysasteen nostamista 75 prosenttiin.

Kirjassa Koskenkylä ei sanallakaan mainitse kehitysapua eikä maahanmuuttoa.

Julkistustilaisuudessa hän esitti julkisten menojen karsimislistan, joka alkoi kehitysavun puolittamisesta. Itse olen esittänyt reippaampaa alentamista 200-300 miljoonaan euroon ja käyttämistä tyttöjen koulutukseen.

Maahanmuuton kustannukset ovat Suomessa tabu, eikä siihen Koskenkylä sohaise pitkällä kepilläkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saatan liittyä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014041318207319_uu.shtml

Kirkko joka antoi lapselle suojapaika on mitä ilmeisemmin Roomalaiskatollinen koska tässä puhutaan rippisalaisuudesta. Tämä kirkko antaa suojaa muillekkin kuin maahanmuuttajille. Tälle kirkolle tulisi kuulua sama verotusoikeudellinen asema kuin kantakirkollemme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu