tuomaskuoro 800 v.

Katsokaa, ihmetelkää järjenstystä, huolenpitoa, kuria, yhteistyötä aikuisten ja lasten kesken.

Mene Teemalle pian!
495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Järjestystä? Kuria?

Minä kun kuvittelin että siinä oli kyse musiikista ja kuorolaulusta.

Äänestä

Muista nyt Sananl: 13:24
"24. Joka vitsaa säästää, se vihaa lastaan; mutta joka häntä rakastaa, se häntä ajoissa kurittaa. "

vaikka tosiaan nykyään moraalisen tason noustua olemme onneksi yhteiskunnassa jossa lapsen fyysinen kurittaminen on rikollista.

Äänestä

Minä en laskisi lastani papin kanssa samaan tilaan tai huoneeseen mistään hinnasta, kun hyvin tiedetään mitä ne papit lasten kanssa tykkäävät puuhata.

Kuria ja "yhteistyötä", totta vieköön.
Eikä kukaan ota vastuuta mistään koskaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kristitty äiti kirjoitti:

Katsokaa, ihmetelkää järjenstystä, huolenpitoa, kuria, yhteistyötä aikuisten ja lasten kesken.

Mene Teemalle pian!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu