Satunnainen Järviradion kuuntelija haluaisi tietää sotkeeko tämä radiotaajuus auton kellon muilla kuin minulla.Vaikka vaihdoin auton,ei tämän takia, sama peli jatkuu .
Sitten kun vaihtaa ylenkanaville,sitten vähän ajan päästä menee oikeaan.
Sitten kun vaihtaa ylenkanaville,sitten vähän ajan päästä menee oikeaan.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lestadiolaisten ja helluntailaisten radioa ei kukaan täysipäinen kuuntele muutenkaan, en ihmettele jos kaikki menee sekaisin.
ei ole uskovaisten radio,täysin kaupallinen.ohjelmaa tulee laidasta laitaan.
toimittajat ovat kyllä aika läpättäjiä.
On muuten uskovaisten radio, juontajat tuottajista johtajiin lestadolaisia kuten lähes kaikki Alajärvellä.
Järviradioa ei voi kuunnella nykyään kuin järvellä veneessä . Hetken kuuntelun jälkeen tulee hulluksi ja hukuttaa itsensä. Samalla lakkaa äänet päässä kuulumasta.
Vaihda seuraavalla kertaa joku muu merkki kuin Opel. Kello säätyy rds-signaalilla, jota järviraRio ei lähetä.
Metsään on tullut jo syys??????????????
RDS-info
"Järviradion taajuuksilla käytetään RDS (Radio Data System) -järjestelmää. Mikäli radiovastaanottimesi tukee RDS:ää, näet kuuntelemasi radioaseman nimen radion näytöllä. Autossa radiota kuuntelevia auttaa RDS:n AF (Alternate Frequency) -toiminto, joka vaihtaa automaattisesti voimakkaimmalle saman radioaseman taajuudelle.
Järviradion RDS-tiedot:
PS: JARVIRAD
PTY: VARIED
PI: 6255"
Mutta miten kellon käy
Painu hellarien helvettiin mainostamaan radiotasi.