HAH - VÄÄRÄ LÄHTÖ

OIKEA LÄHTÖ ALKAA R- ALKUISISTA NIKEISTÄ.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja ammattipovarimme ilmoittavat:

"1. Lähdössä johtavat Kikkeri ja Kukkeri rinnakkain, mutta Lauri Armas ravaa rinnalle...

Lähtö uusitaan: se saa'tanan Kyöstin Pellehermanni alkoi laukata!

Povarit ilmoittavat 2. Lähdön:

Ensimmäisenä lähtee Mannen Tallin Antiristus, mutta Taivas Tallin Jesse alkaa juosta ohi, nyt on povareilla kuumat paikat, Mantat lukevat tuloksia toistensa kämmenistä ja Mertsi palvoo saa'tanaa, niin paljon on sijoitettu väärilleprofetioille... Nyt juoksee rinnalle Moskovan Tiltun Putiini.... Putiini ravaa ja ravaa, kansa taputtaa, mutta mitä ihmettä :Vassaritallin Arhinpoika laukkaa ja jää juoksusta, IKL:n Jyrkiboy luopuu leikistä toisena... Mustahevonen Orpana ravaa rinnalla, hän ottaa kiinni Antiristusta... tulokset huomenissa.

Äänestä
  • Olikohan yöllinen, kiireinen viinanjakeluauto liikenteessä?

    "Hai jos mie kuule ain myisi toisile velaks, ei miul ois varaa tällasee autoo!" (Mustalaiskuningas, kauan sitten)

    Äänestä

  • ...

    Äänestä

Xiina
26.11.2011 19:05
0
Sulje
Kysymys: Voiko kaksisuuntainen itse tajuta sairastavansa ko tautia ?
Vastaukseni: Ei välttämättä
Olen itse myös perheenäiti . Eräänä päivänä ruokaostosten sijaan työpäiväni jälkeen ostinkin asuntovaunun, ilman, että olin puhunut asiasta etukäteen mitään miehelleni. Onneksi mieheni ei hermostunut, koska itsekin tuhlailee rahaa mm musiikkilaitteisiin.
Vuosia myöhemmin sain potkut töistä, kun en millään oppinut uusia työtehtäviä, jotka minulle määrättiin. Työni menetyksen ja masennuksen vuoksi minut ohjattiin psykiatriseen hoitoon. Psykiatrilleni kerron, että lievittääkseni masennusta olen mm ostanut asuntovaunun tms muita suurempia hankintoja, mitä mies ei hyväksy. Kertomani perusteella sain bipo-diagnoosin ja olin silloin jo yli 50-vuotias.
Tietämättäni olin koko-ikäni sairastanut maanis-depressiota. Yksi turha ostamani asuntovaunu, tai muutkaan suuret hankintani eivät kaataneet perheemme taloutta. Mutta jos olisimme olleet köyhä perhe, olisivat raha vaikeudet varmasti saattaneet minut hoitoon jo vuosia aiem

Äänestä

xiina
9.5.2011 21:40
0
Sulje
Olin onnellisin suhteessa kun en ollut sitoutunut suhteeseen. Siis sellainen tapailu-suhde.
Pelkäänpä että ei tule koskaan yhtä onnelista suhdetta, häneen rakastuin totaalisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HAHAHAHA-VÄÄRÄ kirjoitti:

OIKEA LÄHTÖ ALKAA R- ALKUISISTA NIKEISTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu