Miksi kunnanjohto puuhastelee tyhjissä askareissa?

Pois hölmöily

Eikö edes Antero saa kunnanjohtajaa aisoihin ja lopettamaan turhat puuhastelut.
Katri Helena asui Uudessa Värtsilässä ei Kemiössä.
Nimetkää sinne katu.

Itseään arvostavalla kunnalla on kirkonkylässä kirkkotie, niin tulee olla Tohmajärvelläkin.

8

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalajärvi.,

      Katrihelena eimitäänkatuatarvii.

    • Kapea ja mutkainen

      Ent Olli Riikosen kuja,

    • veikka3

      Hienoa että kunnassa on johtaja, jjoka tuo kuntaa esille ja aidosti on kunnan ja kuntalaisten puolesta. Ei ole mitenkään muutaman tietyn tyypin voideltavissa. Sekös heitä ottaa pannuun.
      Kumpa vaan luottamushenkilöt tajuaisivat, ettei millään "herranvihalla" kunta pyöri.
      Katri-Helenalle raitti kylälle ja piste.

    • ml213.

      Aatteleppa ite. Mitä virkaa olisi Katri Helena kadusta, jos sillä kadulla ei olisi liikennettä / käyttäjiä. Ani harva tietäisi asiasta mitään.Jos yleensä on lähdetty puuhastelemaan Katri Helenalle katua / raittia, niin luonnollisesti terve ja asianmukainen hyöty tulee maksimoida ja tässä ei liene mitään väärää.

      Tosin, onko tällä muuta merkitystä kuin ihmisten mielen / tiedon tasolla. Vähän sama asia, jos joku Afrikkailaisen koulun oppilaat tietäisivät missä päin sijaitsee Suomi. Todellisuus lie, miten kunnan asukkaille tämä on merkityksellisempi asia kuin kunnan ulkopuolella oleville.Siis huomion hakuisuudesta lie vain kysymys.

    • Ollin kuhta

      Pankoiten sille kujasellen nimeks Ollinkuja. Loppuu joutava jankkoominen.

      • Muutettiin...

        Katri-Helenan ex-aviomiehen, lennonjohtajan nykyisessä kotipitäjässä Ollinkujan nimi muutettiin. Ihan hyvä niin.


    • Bisnes pyörii

      Laittakoo Uus-Värtsilään iso pysti Katri Helenalle niin näkyy myös Venäjälle meneville ja sieltä tuleville. Kioski viereen ja hyvä paikoitusalue, niin jo alkaa levybisnes käydä.
      Tämän idiksen voitte ottaa ilmaiseksi käyttöön.

    • tympääntyny

      Bisnestä tekköö kunta maksaa kai 15000 jotta kutriheluna laulaa ja siihen viirit ja muut päälle.Kyllä on rahhoo.Kuolova kylä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6348
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5865
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2833
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2268
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1958
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1108
    Aihe