Eikö edes Antero saa kunnanjohtajaa aisoihin ja lopettamaan turhat puuhastelut.
Katri Helena asui Uudessa Värtsilässä ei Kemiössä.
Nimetkää sinne katu.
Itseään arvostavalla kunnalla on kirkonkylässä kirkkotie, niin tulee olla Tohmajärvelläkin.
Miksi kunnanjohto puuhastelee tyhjissä askareissa?
8
320
Vastaukset
- kalajärvi.,
Katrihelena eimitäänkatuatarvii.
- Kapea ja mutkainen
Ent Olli Riikosen kuja,
- veikka3
Hienoa että kunnassa on johtaja, jjoka tuo kuntaa esille ja aidosti on kunnan ja kuntalaisten puolesta. Ei ole mitenkään muutaman tietyn tyypin voideltavissa. Sekös heitä ottaa pannuun.
Kumpa vaan luottamushenkilöt tajuaisivat, ettei millään "herranvihalla" kunta pyöri.
Katri-Helenalle raitti kylälle ja piste. - ml213.
Aatteleppa ite. Mitä virkaa olisi Katri Helena kadusta, jos sillä kadulla ei olisi liikennettä / käyttäjiä. Ani harva tietäisi asiasta mitään.Jos yleensä on lähdetty puuhastelemaan Katri Helenalle katua / raittia, niin luonnollisesti terve ja asianmukainen hyöty tulee maksimoida ja tässä ei liene mitään väärää.
Tosin, onko tällä muuta merkitystä kuin ihmisten mielen / tiedon tasolla. Vähän sama asia, jos joku Afrikkailaisen koulun oppilaat tietäisivät missä päin sijaitsee Suomi. Todellisuus lie, miten kunnan asukkaille tämä on merkityksellisempi asia kuin kunnan ulkopuolella oleville.Siis huomion hakuisuudesta lie vain kysymys. - Ollin kuhta
Pankoiten sille kujasellen nimeks Ollinkuja. Loppuu joutava jankkoominen.
- Muutettiin...
Katri-Helenan ex-aviomiehen, lennonjohtajan nykyisessä kotipitäjässä Ollinkujan nimi muutettiin. Ihan hyvä niin.
- Bisnes pyörii
Laittakoo Uus-Värtsilään iso pysti Katri Helenalle niin näkyy myös Venäjälle meneville ja sieltä tuleville. Kioski viereen ja hyvä paikoitusalue, niin jo alkaa levybisnes käydä.
Tämän idiksen voitte ottaa ilmaiseksi käyttöön. - tympääntyny
Bisnestä tekköö kunta maksaa kai 15000 jotta kutriheluna laulaa ja siihen viirit ja muut päälle.Kyllä on rahhoo.Kuolova kylä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613111Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433067- 422417
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa912037- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251759- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä831370- 391280
- 791110