Kuka haluaa tietää missä firmassa on kauhajoen paskimmat palkat??? :D
kukahaluaa tietää....
hep...
28779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kerro.....meneekö paljo alle kympin? Tuleeko lisät normaalisti?
oma tuntipalkka pikkuusen päälle 8 euron, eikä mitään lisiä päälle, revi siitä sitten huumoria! Justihin elää kun pakolliset menot maksettu, muttei vietetä mitään kulutusjuhlia !!!
8.50? Täytyy kyllä todella tarkasti elää...
Ihmiskaupan piirteitä tuollasessa työolossa....
Meinaakko joskus eläkkeellekki päästä ja saada jonkinlaista eläkettä.
Paskaa puhut! 10,40 on minimipalkka. Sitäkään ei tietääkseni kukaan kehtaa maksaa, menee 11 euroon
mikä tuo tuollaanen 10,4 e minimipalkka? ihan höpöä, hatustako vedit?
Mun mielestä se on joku kympin päällä se minimi,oikeesti
Kauhajoella 80% lähtöpalkasta riippuen ammatista, on 10,50-14,50 euron haitarissa
Itse sain lähtöpalkkaa hitsarina kauhajoella 13,75
palkkahan riippuu kunkin alan työehtosopimuksista eli mitä siellä määritelty, itsellä palkka tosiaankin on vain hieman 8 euron päälle, oikeesti! Revi siitä!!!
miksi teet tuollaisella palkalla? sehän on kesätyöläisen palkka.
Ei ole. Ei missään tapauksessa. Alle 11 euron palkkaan en edes usko edes kauhajoella saati sit ammattiin kattoen
Jos alalla ei ole yleissitovaa työehtosopimusta, vähimmäispalkkaa ei periaatteessa ole. Kuukausipalkan tulee kuitenkin olla vähintään 1025,20 euroa kokopäivätyöstä tai 5,95 euroa tunnissa.
Täyttä totta minulle, en viitsi huudella täällä että mikä ala tai missä mutta näin se vaan on ja ihan laillista vielä, eli kuten sanottu ei työtä tekemällä rikastu!
mistäs sitä rahaa sitten saa? Sossusta vai?
Jämä on aina tyytynyt pieneen palkkaa ei ole kulutus ongelmia.
Mikä on firman nimi,palkan voi aina rehellisesti kertoa ?
Se on joku varmaan joku puskaryssä alihankinta suurmenestys firma.
Tietenkun voi noin halvalla tehdä jos saa esim. Maataloustukea.
Onko Kauhajoella joku firma jonka tulos on vähintään -0 ja vielä varaa maksaa palkkaa?
Aprillia
Ja radio soittaa Iskelmä-kanavaa?
Mitä järkeä mennä töihin? Kauhajoella duunari saa niin surkeaa palkkaa että käteen jää yhtäpaljon vähennyksien ja laskujen jälkeen kuin työttömälläkin. Mutta työllisen rahat kuluvat työmatkoihin ja eväisiin.
Hai hullut töitä tekee viisaat saa rahaa kelasta ja sossusta...
http://m.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288679202355.html
luulis Kauhajokisia yrittäjiä hävettävän.. varsinkin firmoja jotka tekevät voittoa 10-150 miljoonaa
Jos työnantajalla on varaa tai pikemminkin rehennellä rahoistaan ja bisneksistään, olisi kohtuullista arvostaaa työntekijöitä ja antaa hieman enemmän heille arvostusta!
Tyhjät tynnyrit eniten kolisee?
Ei sellaisille työnantajille saa olla töissä! 2100-luvulla täällä maapallolla ei ole enää kuin rikkaat ja robotit keskenään. Mahtaa olla kivaa elämää sitten, onko tässä mitään järkeä.
selvittäkää ny vihiroon
Seppo myllis nimi tuo mieleen kauhajoen yhdistetyn koulukeskuksen yläluokkalaisten yhteiskuntaopin ja historian opettajan seppo myllyrinteen/ myllymäen. en muista kumpi mutta sen verran tuttua tekstiä on myllikseltä tullut täälä keskustelupalstoilla.
Väitteesi on täysin vailla mitään tosiasiallista pohjaa. En eläissäni ole edes käsitellyt näillä palstoilla historian-tai yhteiskuntaopin alaan kuuluvia asioita enkä varmastikaan ole kauhajokelainen opettaja.