Miksi siis maksaa tyhjästä?
Ei ole yhtäkään syytä liittyä Natoon
Pohjaton rahareikä
1392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Natossa maksaa tyhjästä, häviää sodat, luovuttaa puolustuspolitiikan USAlle, tapattaa omia nuoria miehiä ja naisia.
Suomessa presidentti Niinistö, pääministeri Katainen hakevat vaan omaa etua, ei Suomen etua myymällä Suomea Natolle, siis jatkossa lisää liksaa, parempi duunipaikka jne. Ahtisaari on hyvä esimerkki. Naton juoksupoikana hän saa rahakkaita työtarjouksia, projekteja ja muita etuja.
TODELLISUUDESSDA Nato on käynyt vain kaksi sotaa (Kosovo, Libya), jotka molemmat se voitti. Naton jäsenmaahan ei ole koskaan sotilaallisesti hyökätty vuodesta 1949 lähtien!
Kaikki suomalaiset ajavat Suomen etua, mutta eri näkökulmista. Paitsi tietenkin Suomen venäläismielinen kylä'hullu, jonka elämäntehtävä on ajaa yksinomaan Venäjän etua!
Tämä on surullista kyllä totta.
Nämä NATO:a kannattavat poliitikot Suomessa ovat itseasiassa maanpettureita. Rahoitus lobbaustoimintaan otetaan USA/NATO:n kassassta, peitejärjestöstä, jonka asiamiehiä ja-naisia he ovat maassamme. Näiden henkilöiden pääasiallinen tehtävä on kaikintavoin vaikuttaa tyhjäpäisten suomalaisten mielipiteeseen NATO:n ihanuudesta, ja jopa vättämätyömyydestä Suomen turvallisuudelle, jota Venäjä muka ehdottomasti uhkaa.
Tietäen Suomen historian, suomalaisia on helppo peloitella itäisellä naapurillamme, joten aivopesu ei ole kovinkaan vaikeaa. Varsinkaan ihmisillä joilla ei ole mitään kritiikkiä mistään, vaan kaikki uskotaan, kuten muinoin papinsana.
Nämä poliitikot ja NATO propagandaa rummuttava media eivät ajattele Suomen parasta.
Päinvastoin!
Heille Suomi, ja NATO-jäsenyydestä aiheutuvat poliittiset/sotilaalliset/taloudelliset ongelmat Suomelle suhteessa Venäjään ovat aivan yhdentekevä, kunhan henkilökohtaista rahaa ja poliittista/taloudellista asemaa tuetaan Washingtonista ja Brysselistä rankan lobbauksen myötäjäisinä. Ja, jos oikein tiukkapaikka tulee Suomessa, niin ainahan lobbari voi häipyä turvallisimpiin maisemiin, ja jättää aiheutettu sotku muiden, asiaan mitenkään osallistuneiden suomalaisten selvitettäväksi.
Kehoitankin siis tavallisia suomalaisia ihmisiä mitä suurimpaan tarkkaivaisuuteen ja kritiikkiin poliittisia henkilöitä ja mediaa kohtaan, jotka ovat innokkaita viemään Suomea NATO:on. Näillä ihmisillä ei ole "puhtaat jauhot pussissaan".
"Nämä NATO:a kannattavat poliitikot Suomessa ovat itseasiassa maanpettureita."
Se on näkökulmakysymys. Sinä itse täytät kriteerit helposti!
"Rahoitus lobbaustoimintaan otetaan USA/NATO:n kassassta, peitejärjestöstä, jonka asiamiehiä ja-naisia he ovat maassamme. Näiden henkilöiden pääasiallinen tehtävä on kaikintavoin vaikuttaa tyhjäpäisten suomalaisten mielipiteeseen NATO:n ihanuudesta, ja jopa vättämätyömyydestä Suomen turvallisuudelle, jota Venäjä muka ehdottomasti uhkaa."
HAHA! Mitään salaisia kassoja ei ole! Elät stallareille tyypillistä kaksoiselämää! Toisaalta tavan takaa ITSE uhkailet Venäjän miehityksellä ja sitten
, tarpeen tulle, julistat, ettei mitään uhkaa ole! Et voi uskottavasti istua kahdella tuolilla!
"Kehoitankin siis tavallisia suomalaisia ihmisiä mitä suurimpaan tarkkaivaisuuteen ja kritiikkiin poliittisia henkilöitä ja mediaa kohtaan, jotka ovat innokkaita viemään Suomea NATO:on. "
Jäsenyys lopettaa laakista Venäjän uhkailut ja painostukset ja se on suurin syy siihen, että A-x liittymistä vastustaa! Esim. Puolalla kauppasuhteet kehittyivät mukavasti liittymisen JÄLKEEN!
Kehoitankin siis tavallisia suomalaisia ihmisiä mitä suurimpaan tarkkaivaisuuteen ja kritiikkiin poliittisia henkilöitä ja mediaa kohtaan, jotka ovat innokkaita vastustamaan Suomen liittymistä NATO:on. Näillä ihmisillä ei ole "puhtaat jauhot pussissaan".
Hyvin kopioitu!
Jos olet kiltisti niin neuvon kuinka se tehdään! Kuten huomaat niin sama teksti kelpaa kaikkeen!
Parempi kysymyksenasettelu onko yhtään syytä miksi ei liityttäisi Natoon? Muuta kuin vainoharhaisia hörhöilykommentteja - ei oikeastaan eikö vain?
"Tämä on surullista kyllä totta.
Nämä NATO:a kannattavat poliitikot Suomessa ovat itseasiassa maanpettureita. "
Eli Venäjän pettureita, sinun isänmaasi?
En minäkään ole mikkään Nato-hinkuja, mutta jos täytyy valita, niin kyllä se sitten on Nato ja länsi, eikä autoritääinen Venäjä, jolla ei ole tarjota muuta kuin korruptio ja pask*n haju.
Olkaamme siis suomalaisia.
Suomella on turvallisuusuhka; kokoomus; joukko ukkeleita ja akkeleita, jota tahtovat luopua itsenäisestä turvapolitiikasta. Ei se käy, kokoomus!
NATO sytyttäessään maailmalla sodan tulipaloja halusi esittää "palomiestä". Fiksuja ihmisiä ei onnistu huijata!
HAHA! Todellisuudessa Nato on käynyt vain kaksi lyhyttä sotaa (Kosovo, Libya)!
SEN SIJAAN Venäjä miehittää parhaillaankin Ukrainalle kuuluvaa niemimaata sotajoukoillaan!
Nato piti taas kokouksen itsensä kanssa ja päätti taas, että lisää aseita eikä sitten muuta.
Jo nyt Natolla on aseita maailman eniten, mutta muuta ei sitten olekaan.
Siksi se juuri on niin ylivoimainen Venäjään nähden ettei Putin uskalla sitä haastaa ja pelkää sen tuloa rajoille!