ottanut uuusia aluevaltauksia

21141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Joo. Kyllä on ihan aitoa kts:ää, soffiinaa... eik oo...
Joo. Kyllä soffiina on oikees täs.

Äänestä

Toimitko mielestäsi Kristuksen antaman mallin mukaan, kun kirjoittelet toisen nimissä kirjoituksia eri palstoille? Noinko Pyhä Henki sinussa ohjaa toimimaan?

Äänestä
  • mistä ees tiedättee olenko uskova,ateist,agnostikko vai saatanan palvoja?

    Äänestä

  • nikki palstakeisari kirjoitti:

    mistä ees tiedättee olenko uskova,ateist,agnostikko vai saatanan palvoja?

    Nikki palstakeisari.
    Älä nyt ylpisty ja ota kunniaa itsellesi, sillä minä olen toinen tai kolmaskin sinä.

    Äänestä

  • palstakeisari kirjoitti:

    Nikki palstakeisari.
    Älä nyt ylpisty ja ota kunniaa itsellesi, sillä minä olen toinen tai kolmaskin sinä.

    neljäs minä persoona esittäytyy

    Äänestä

Sinä menit ateismi-palstallakin todistamaan,että kristitty voi panetella toista valheellisesti toiseksi tekeytyen. Annoitko ateisteille hyvän todistuksen siitä miten kristitty käyttäytyy?

Äänestä

Ei täällä toimijat ole kristittyjä kuin pieneltä osin, jotta herätystä nyt.
Toinen asia on, että rekkaamattomat nikit on aina kaikkien käytössä. Jos kts:ää tarkoitat, hän on rekiteröinyt nimimerkkinsä. Ei voi kukaan toimia hänenä.
Sitä paitsi ei ole kristitty, mutta trolli kylläkin. Kristityt auttaa kristityitä ja ateistit ateisteja. On käytäntö, joten lopeta ininä. Jos ei profetian merkitystä, ei ymmärrä kristitynkään merkitystä, vaan kuin pullop... sika.
Mitä yhteistä on yhteistä on uskovalla ja belia.... kysytään raamatussakin

Äänestä
  • Minä autan niin kristittyjä kuin ateistejakin. Riippuu tilanteesta. Tiedän että olemme itsetietoisen matriisin vankeja, ts. Jumalan unessa.

    Äänestä

Meitä kts:n toimintaan kyllästyneitä riittää. Tässä vastaus hellareilta, jonne meni itkemään.

kyllästynyt
16.4.2014 10:08
Sulje
Ihan kuin tämä palsta pyöris sun per-sees ympärillä. Näkis ett tekisit aloituksia jotka käsittelis helluntailaisuutta - ei sinua itseäs, narsisti, eikä toisten sapattipapattajien(***** miten typerää)haukkumista.

Avarra vähän katsantokantaas. Ei tää palsta pyöri sun navan ympärillä.

Nebu poistakoon tämän ketjun.

KTS
16.4.2014 12:37
Sulje
Tämän palstakeisarin mielestä se pyörii.

Ja LinttaLiisa avustaa:


Hellareiden uhri
16.4.2014 15:09
0
Sulje
Nebu älköön poistako. Teistä on tänään lähtenyt tutkintapyyntö, ei enää asianomistajarikoksena, vaan suoraan yleisen syyttäjän harkintaan.

Profetiat-sivusto ei ole helluntaifoorumin alainen, vaan kaikkien kristittyjen, myös muun uskontoisten. En ole tällä teidän omimmalla satanistifoorumillanne käynyt enää aikoihin, mutta te hyökkäätte täältä myös toisille, julkiselle foorumille häiritsemään kristittyjä kirjoittajia.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12188965

Äänestä

Tämänkaltainen pelleily sitten varmaankin on sitä "keskustelua" jota tälle palstalle on jo pitkään vaadittu muutaman uskovan toimesta.

Äänestä

Ai, että uskovat sotkevatkin omat soivustonsa? Silloinhan ateisteilla ei ole mitään valittamistakaan. Haukkukaa vaan viellä omilla sivustoillanne krstittyjä uskovia.
Pelleilkää vaan siellä- rauhassa.

Äänestä

onko teillä joku uusi rakas josta ette ole minulle kertoneet?

Äänestä

KTS (ei kirj.)
9.4.2014 15:53
Tuus Soffiina kattoon minkälaista naapuruuspolitiikkaa lössi täällä itekseen keittelee...:D

Äänestä

tännehän kts mun bitchi on tullu kuka on luvan antanut mennä muille foorumeille?

Äänestä

Joo paistattellee kun huomataan, mutta siihen hän pyrkiikin.

Äänestä

Paistatelkoon nyt trolli aikansa, sillä häämöttää jo...

Äänestä

trolli tääl

Äänestä

Sanamies
26.1.2005 11:09
oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee

Sanamies
30.12.2004 16:17
oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee

Sanamies
29.12.2004 20:11
Oikealla nimellä arska
Tai veri lirisee ja pian.

Sopikoo sinulle se tapaaminen että saamme tämän nimi asian oikeaan päivä järjestykseen?

Sanamies
5.3.2005 21:29
Kirjoita oikealla nimellä
tai veri lirisee

Sanamies
30.12.2004 19:54
oikialla nimellä arska tai veri lirisee
Ja voitko saapua sopimaan tämän nimi asian ihan kahden kesken?

Sanamies6.10.2011 22:220 SULJE
Kirjoitahan kts oikealla nimellä tai mene sitten sinne mistä olet tullutkin (persereijästä).

Sanamies13.4.2013 22:20-22 SULJE
Mene sinäkin vaan sinne mistä olet tullutkin (persereijästä) Tai Saunan takana on tilaa tuollaisille

Sanamies16.10.2011 23:120 SULJE
Ei ole ja kirjoitahan oikealla nimellä tai veri lirisee.

Sanamies17.3.2012 20:530 SULJE
Kirjoittelehan kts oikeilla nimillä tai veri alkaa liristä.

Sanamies19.3.2012 11:020 SULJE
Kirjoitahan oikealla nimellä kts tai veri alkaa liristä.

Sanamies19.3.2012 15:180 SULJE
Kitjoitahan oikeilla nimillä kts tai veri lirisee.

Sanamies19.3.2012 17:38-1 SULJE
Kirjoittelehan kts oikeilla nimillä tai veri lirisee.

Sanamies20.3.2012 16:020 SULJE
Kirjoittelehan kts oikeilla nimillä tai veri lirisee

Sanamies21.3.2012 07:570 SULJE
Kirjoita kts oikeilla nimillä tai veri lirisee.

Äänestä

Turhaan tänne sanamiestä levittelet. Onpahan todisteena kuinka ihmiset on saaneet tarpeekseen provo terroristista.
KTS:lle
kyllästynyt
16.4.2014 10:08
Sulje
Ihan kuin tämä palsta pyöris sun per-sees ympärillä. Näkis ett tekisit aloituksia jotka käsittelis helluntailaisuutta - ei sinua itseäs, narsisti, eikä toisten sapattipapattajien(***** miten typerää)haukkumista.

Avarra vähän katsantokantaas. Ei tää palsta pyöri sun navan ympärillä.

Nebu poistakoon tämän ketjun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kts:sä on näköjään kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12190226

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12190211

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12190182

http://keskustelu.suomi24.fi/node/12190197

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu