JEESUS EI PELASTA OMIAAN, TOTUUS ON TIEDOSSA

Kyllä uskovainenkin hurskastelee tai alleen kastelee.........

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014041718220080_uu.shtml
3190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kato Huppuspekka on taas katkerana liikkeellä. Jeesus pelastaa sutkin ja sunkin.

Äänestä

Onks tää se vanha kalju ukko ketä ajelee sillä "vihataan kaikki yhdessä jeesusta" - autolla?§

Äänestä

Rukoilen sinullekin pientä lottovoittoa, jotta voit uusia tuota ajokalustoasi. Ei millään viitsisi katsella noita sun romukasoja ympäri kylää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eroa kirkoista kirjoitti:

Kyllä uskovainenkin hurskastelee tai alleen kastelee.........

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014041718220080_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu