Kaikki lännen russofobit, Venäjä-vihaajat, Putin-kateelliset, USAn perässähiihtäjät, natottajat, ja muut kieroonkasvaneet ja hysteeriset saivat pahasti pläsiinsä Genevessä kun Venäjä neuvotteli tuloksen, millä Ukrainan sotilaallinen uhka puretaan.
Putinilta jälleen erinomainen veto. Hän ja Lavrov antoivat russofobien,,USAn, NATOn, EUn räksyttää ja uhota kunnes Genevessä he saivat lännen kuuntelemaan ja tottelemaan.
Nyt USA, NATO, EU ovat noloina ja kuin uitettuina, että mitä kaikkea typerää sitä on tullut sanottua, uhottua ja jo vähän tehtyäkin.
Putinilta jälleen erinomainen veto. Hän ja Lavrov antoivat russofobien,,USAn, NATOn, EUn räksyttää ja uhota kunnes Genevessä he saivat lännen kuuntelemaan ja tottelemaan.
Nyt USA, NATO, EU ovat noloina ja kuin uitettuina, että mitä kaikkea typerää sitä on tullut sanottua, uhottua ja jo vähän tehtyäkin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Venäjä joutui pahasti puolustuskannalle Geneven kokouksessa ja Lavrov laski vahuingossa vasemppaan punttiinsa!
Oheisena TODELLINEN RAPORTTTI:
Geneven Ukraina-neuvotteluissa edistytty
Venäjän, Ukrainan, EU:n ja Yhdysvaltojen neuvotteluissa Genevessä on saavutettu odotuksia parempia tuloksia Ukrainan tilanteen rauhoittamiseksi.
Ministerit sopivat yhteisestä lausunnosta, jossa kehotetaan Ukrainan kriisin osapuolia pidättäytymään väkivallasta.
Venäjän ulkoministerin Sergei Lavrov kertoi sovusta ensimmäisenä. Lavrovin mukaan keskustelut jatkuvat eri muodoissa Ukrainan kriisin ratkaisemiseksi.
Ennakko-odotuksia selvästi pitemmiksi venyneissä neuvotteluissa sovittiin laittomien aseellisten ryhmien hajottamisesta ja vallattujen hallintorakennusten luovuttamisesta. Mielenosoittajia vastaan ei nosteta syytteitä, elleivät he ole syyllistyneet henkirikoksiin.
Yhdysvaltain ulkoministeri John Kerry totesi, että Etyjin tarkkailijoilla on tärkeä rooli avustaa Ukrainan viranomaisia ja paikallisia viranomaisia tilanteen rauhoittamisessa.
EU:n ulkoministeri Catherine Ashton huomautti vielä, että Ukrainan presidentinvaalien toukokuussa täytyy olla vapaat ja oikeudenmukaiset. Tämä on Ashtonin mukaan paras tie vakauteen.
Neuvotteluissa ei keskusteltu Venäjän vastaisten pakotteiden vähentämisestä. Ulkoministeri Kerryn mukaan tämä olisi vielä ennenaikaista. Pakotteita saatetaan lisätä, jos tilanteessa ei saada edistystä.
Ashton ja Kerry torjuivat väitteen, että länsimaat olisivat hyväksyneet Krimin liittämisen Venäjään. Molemmat korostivat että EU ja Yhdysvallat pitävät edelleen Krimin liittämistä Venäjään laittomana.
Ukrainan separatistit viittaavat kintaalla positiivisille keskusteluille
Tuomioja yllättyi Geneven neuvotteluista
Heinäluoma EU:n osuudesta Ukraina-kriisiin: Jotain meni pieleen
Venäjä Ukrainalle: Vastatoimia tulossa
Ukraina: Venäläismiesten maahantuloa Ukrainaan rajoitetaan
Tuomioja tyrmää Putinin väitteet: Emme ole riippuvaisia Venäjästä
Jatsenjuk: Putin sekaantumassa Ukrainan vaaleihin
Putin ja Lavrov tiesivät, että Genevessä USAn ja EUn on pakko kuunnella Venäjää.
Nyt on vaan noloa kun USA, NATO, EU ovat vaan jauhaneet sontaa ja tehneet tyhmyyksiä, mutta ei ne pystyneet sabotoimaan Geneven kokoustakaan.
Kenenkään ei ole pakko kuunnella venäläisiä ja Lavrov erehtyi vielä siellä laskemaan vasempaan punttiinsa. Nolo tapaus lehdistön edessä!
Kukaan ei yritä sabotoida Geneven kokousta ja Venäjä joutui taipumaan ja vetämään tukensa pois asemiehiltä, jotka miehittävät raskennuksia!
No hyökkääkö Venäjän armeija vai ei?
Venäjän ongelma on se, pystyykö Ukrainan hallitus saamaan fasistit kuriin ja millä estää USAn ja Naton toimia Ukrainassa.
Ei ole, koska USA ja Nato eivät ole edes läsnä Ukrainassa.
Rakennusten miehittäjäfasistit Ukraina saa toki ajan kanssa kuriin!
Nyt vaan lisää USAn ja NATOn pakotteita EU-maihin ettei kukaan huomaa että Putin ja Venäjä on niskanpäällä.
Kylähullu ei taaskaan ymmärrä taloutta! Pakoitteet kohdistuvat Venäjään eikä EU-maihin! Ne heikentävät Putinin ja Venäjän asemaa!
Obamasta on tullut sammanlainen mediaräksyttäjä kuin NATOn pääsihteeri Rasmussen, nikottelee, uhittelee aina jälkikäteen ja se on sitten siinä.
Obama ja Rasmussen ovat asiallisia ja jämeriä miehiä ja ulkoisesti aina täysin rauhallisia!
Toista on Suomen venäläismielisellä syrjäytyneellä kylähullulla! Hän vapisee naama punaisena ja ryhti lysähtäneenä kuin Notre Damen kellonsoittaja ja säikyttelee jo pieniä lapsia. Itku kurkussa hän piipittää: Nato!